| anonim_4396 a întrebat:

Cand si in ce inprejurari se poate folosi pistolul cu gaz paralizant? In ce conditii e legal?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

E legal daca ai permis de port arma neletala.Trebuie doar sa ai cazierul curat si il poti obtine repede.

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Pistol cu gaz paralizant? nu cumva vrei sa zici spray paralizant? Poti sa il folosesti ori de cate ori esti amenintat in mod real dar prefera sa eviti utilizarea ei in locurile aglomerate. Eu am incercat la scoala sa vad daca moare o musca de le spray NATO scrie pe el nu stiu cat e de paralizant dar stiu ca toti colegii vreo 25 am plans vreo jumatate de ora noroc ca nu a fost bulangiu profesorul si m-am ales doar cu sprayul confiscat.

| ilie a răspuns:

Intrebarea nu este pusa corect sa ca asteptam mai multe detalii.Totusi am sa raspund in linii mari. Ca angajat ce se ocupa cu paza si prottectie ai in dotare un srey care poate fi:lacrimogen sau paralizant. Le poti folosii numai in cazul in care alte metode de convingere nu dau rezultate si viata ta este in pericol.Atentie daca nu se demonstreaza ca viata ti a fost in pericol atuni intri in ilgalitate si consecintele sunt mari. Sper sa nu fi facut vreo prostie ca vei avea nevoie de avocat.