| sdaads a întrebat:

Cine va plati datoriile imense pe care le va avea lumea după ce se va termina nebunia asta cu inflatia și creșterea preturilor?

Adică s-au plafonat preturile și s-au redus taxe la diferite lucruri pentru a menține puterea de cumparare. Banii astia sunt împrumutați de stat dar după va trebui sa plătim înapoi la niște dobânzi imense.

Eu personal nu voi accepta sa crească taxele sau sa taie salarii din cauza ca ei pana acum au fost incompetenți și n-au făcut INVESTITII în energie și agricultura.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Despre care lume vorbesti? Daca te referfi la RO, ras; punsul este simplu, oamenii vor plati, indiferent ca vrei tu sau nu vrei.
Oamenii iau ales pe aia incompetenti, asa ca e logic sa plateasca tot oamenii.
Nu o sa accepti tu sa creasca taxele? Dar ce o sa faci? Astia ca tine is minoritari, ca erau majoritari nu ar fi ales incompetenti sau nu ar fi ales pe nimeni.
Deci vrei nu vrei te supui majoritatii.RO nu o sa aiba nici o sansa sa isi revina, ori sa ajunga la un nivel de trai bun, nici in viitorul indepartat.
Atiot timp cit tara are sistemul actual nici intr-un milion de ani no sa se schimbe nimic.
RO are nevoie de un sistem dictatorial, asta pentru inceput, un "dictator democrativ" laughingceva genul asta sa taie sa spinzure ala in folosul tari si al oamenilor.
Dupa sistem de ala cu puterile separate, ori mentinut sistemul dictatorial.
Cind o tara este condusa de grupuri se duce totu dreacu de ripa laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu te sustin. Nu vom accepta nimic. Sa vedem daca i pasa cuiva

| Strwberrs a răspuns:

Nici eu nu voi accepta asa ceva dar in legatura cu cine va plati datoriile, sunt doua variante: noi sau tot noi.