| AC4S4 a întrebat:

Citesc ca europarlamentarii PNL actuali au votat impotriva Romaniei in Parlamentul European.
Ce inseamna asta mai exact? Se refera la rezolutia impotriva Romaniei? Daca despre asta este vorba, ce este impotriva Romaniei (in afara de cuvantul din titlu)? Stiu ca rezolutia adoptata este cu privire la problemele din justitie cauzate de PSD.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In realitate rezolutia aia era pentru Romania. Cuvantul impotriva e folosit doar de presa puterii asa mai accentuat. Rezolutia aia in sine nu a fost decat un semnal de alarma si romanii care au votat o nu au favut decat sa traga un semnal de alarma.

Adevaratul vot impotriva Romaniei a fost cel impotriva unui candidat roman la sefia unei importante institutii europene iar acolo se stie bine cine a votat impotriva

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Vezi că au votat și ăialalți împotriva lui Viorel Ștefan la curtea de conturi UE...
nu-i cam penibil să ai pretenția să-ți votezi adversarii doar fiindcă-s români? eu deja m-am intoxicat de atât de mult patriotism

mi se pare perfect normal și ce a votat pnl si ce a votat psd

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate le e frica sa nu ajunga investigati la cat au furat prin spagi si mita, taxe ilegale impuse. SSP din partea mea toti

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a propus de catre un parlamentar roman ca sa fie pedepsite firmele care fac produse cu dublu standard. Adica de o calitate superioara pentru Vest si, acelasi produs, de calitate inferioara pentru tarile din Est. Parlamentarii romani au propus o amenda de 4% din cifra de afaceri a firmei. PNL-ul a votat impotriva acestei propuneri pentru ca nu-i intereseaza poporul roman ci bunastarea patronilor din tarile straine. Asta este dreapta romaneasca ce se lauda ca ei sunt "democrati" dar sunt fascisti.

| mgtow a răspuns (pentru Salontanul):

Daca erau fascisti tara noastra era perfecta la tot

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

La gandirea ta inseamna ca era bine cand erau omarati oameni prin gazare si ardere! Asta nu-i gandire de om normal!

| mgtow a răspuns (pentru Salontanul):

Asta e, stalin si hitler erau 2 macelari nu-mi pasa ca au ucis dar imi placeau ideiile lu hitler de a pune mana pe europa si dezvoltarea sistemului care l-a creat

| Simpatic a răspuns:

Nu vreau sa ma bag in politica de aceea nu dezbat aceasta tema, dar ai citit cam tarziu treaba asta s-a intamplat acum cateva luni.

| AC4S4 explică (pentru Simpatic):

Stiu. Pana nu m-am informat credeam ca e doar o lozinca.

| RAY a răspuns:

Iohannis acționează permanent împotriva intereselor românilor și votul PNL-ului pentru "Rezoluția ÎMPOTRIVA României" din Parlamentul European demonstrează acest lucru încă o dată.

Iohannis este German, sunt mult multinationale Germane in Romania, desi ce era sa faca? fiecare face ce poate pentru interesul patriei lui, voi romani mereu credeti ca vezi doamne alti vor face de ceea ce voi nu sunteti in stare, nu ati fost in stare sa va alegeti un presedinte roman penibil, jalnic, cat despre parlamentari romani ei au facut ce le-a spus stapanul lor

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Nu mai spune "voi romanii". Si tu esti cetatean roman si pana acum nu ai fost la vot. Cu alte cuvinte, ai contribuit in mod negativ la ceea ce vezi azi in Romania.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

laughing laughing te-ai gasit pe cine sa dai vine, eu vorbesc din punct de vedere neutru, nu am avut pe cine sa votez, ca si 70% din populatia Romaniei

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Exact ce spuneam. Rămâi cu PSD-ul tău, văd că îți place să îi promovezi lozincile.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Eu am propus ceva, sa spuneti stapanilor vostri sa va aleaga ei un conducator

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Nu sunt cu PSD, aia sunt hoti smecheri au dat un leu dar au scumpit totul, am spus asta

| AC4S4 explică (pentru RAY):

Dacă nu ești cu PSD, nu ii mai promova lozincile.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Era titlul de care vorbeai si tu in intrebare

| minrest a răspuns (pentru AC4S4):

Nemtii sunt oameni corecti, RAY, uita-te la tine; ce poate sa faca Iohannis ca presedinte pentru sau contra unor intreprinderi? Toate tarile din lume se bat sa vina multinationale la ele acasa, le fac facilitati, caci sunt o sursa de dezvoltare si dau job-uri bune. Daca astepti sa ti se acumuleze tie capitalul necesar, ramai ultimul; toti sunt inebuniti sa se investeasca la ei, SUA, Germania, de UK nu mai vorbesc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta nu inseamna impotriva Romaniei. Guvernarea actuala e impotriva Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la aia se referă.