| LanguageMaster a întrebat:

Conform legislației este legal dacă copilul patronului primeşte gratis bezină de la compania de benzinării a mamei sale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum este inmatriculata masina (pe firma sau pe persoana fizica) si cum contabilizeaza alimentarea.
Daca este pe persoana fizica si nu exista motive (de exemplu ca a folosit masina in interesul firmei) nu este legal. Daca masina este pe firma atunci ar fi legal, daca dovedeste ca a folosit masina pentru activitatea firmei.