| imihaistoian a întrebat:

Convorbirea telefonica este proba in instanta?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va fi admisa ca proba doar daca interceptarea a fost autorizata de un judecator sau daca cel impotriva caruia urmeaza a fi folosita este de acord cu admiterea ei ca proba, altfel nu va fi admisa. Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cazuri speciale. este nevoie de un mandat de urmarire si atunci companiile de telefone ofera conversatiile organelor de justitie. in alte cazuri nici nu ai cum sa faci rost de aceste convorbiri, iar cele inregistrate in alt cadru nu pot constiuti probe veridice.

| WR104 a răspuns:

Nu.

| eurynomus a răspuns:

Da, daca se probeaza si autenticitatea

| Winners10 a răspuns:

Normal ca este big grin

| Artegor a răspuns:

Nu ar trebui sa fie, deoarece convorbirea telefonica se pune ca amprenta vocala. Ori de ceva vreme incoace, amprenta vocala nu se mai recunoaste ca si proba in instanta.

| lea72 a răspuns:

In unele cazuri da

| NarcysCatalyn a răspuns:

Nu este pentru ca se poate considera ca este ori falsificata ori poti fi acuzat de falsificare si judecatorul poate folosi asta impotriva ta si ai putea pierde procesul.