| nicp a întrebat:

Copilul meu are alt medic de familie (un pediatru) la care nu sunt si eu inscrisa. Mi s-a eliberat un concediu de ingrijire copil bolnav (cod 09) de catre medicul copilului. Problema este ca nu s-a trecut nimic la medic de familie. Poate CASS sa refuze concediul? Trebuie sa ma duc la medicul meu sa isi puna si el parafa pe langa cea a pediatrului?

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sincer daca are parafa nu cred ca are importanta ca nu e acelasi medic pentru amindoi. mergi si intreaba.

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa vorbiti cu seful de la locul dvs. de munca. thinking sau sunati la medicul copilului si va va spune.eu cred totusi ca e valabila ca daca nu... v-ar fi spus. thinking