| AlexDorinel a întrebat:

Credeti că ar fi o idee buna votul de la 16 ani?

Singurii beneficiari sunt PNL si USR pentru ca ar mai avea câteva zeci de mii, sute de mii de voturi în plus.

Cel mai bine ar fi sa dispară USR, sa fie băgat vot de la 16 ani și sa câștige PNL alegerile din 2024 cu peste 50%.

37 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, chiar nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Nu cred.

| Aditu94 a răspuns:

Nu, legal este de la 18 ani in sus, daca omul are sub 18 ani si voteaza pe baza unei procuri a unui parinte legal, poate sa votez, in teorie, in practica, e imposibil.

| acerr a răspuns:

Usr? la 16 ani habar nu ai de nimic... si maizici si de usr

| Xela90 a răspuns:

Nu e bine să voteze la 15-22, poate 20-30, e astfel când gândești de la 20 ani, pentru că ăștia profită de copi proști în ghilimele, că ăștia din parlament profită de chestia asta, eu le interzic la treaba asta.

| kr.mdy a răspuns:

Da