| sabin89 a întrebat:

Credeţi că Eric Zemmour are vreo şansă la prezidenţiale? Ar fi bine pentru Franţa să câştige el alegerile?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Franța este doar o colonie a noastră, daca ar ieși din UE ar fi vai de capul lor, ei sunt pierzători din război si aroganți

https://www.france24.com/......tudy-teeth

| UnOmAnonim a răspuns (pentru RAY):

Colonia Germaniei? Scuză-mă, dar voi sunteti aliniați Rusiei la momentul actual. Merkel și actualul cancelar sunt rusofili. De asta ce zici? Francezii sunt autosuficienti, spre deosebire de voi.

| RAY a răspuns (pentru UnOmAnonim):

Ca nu avem gaze,Germania nu are gaze,petrol, nu are de ales, nu uita de al doilea război mondial, pe bune Germania a ieșit foarte bine, eu dacă eram Rusia nu ieșeam din Germania, la f și evrei, nu înțeleg cum au putut sa iți uite trecutul toată UE fata de Germania

| RAY a răspuns (pentru UnOmAnonim):

Francezi au pierdut al doilea război mondial, eu au venit la negocieri la pierzători, la fel și Italia

| UnOmAnonim a răspuns (pentru RAY):

Păi toată lumea (cu excepția SUA și URSS) a pierdut Al Doilea Război Mondial. Franța și-a pierdut imperiul colonial, Anglia la fel, Germania a pierdut Prusia și Austria, Japonia tot imperiul, șamd.

| RAY a răspuns (pentru UnOmAnonim):

Rusia a fost praf făcută în război, Rusia a impus comunismul tarilor care au fost de partea Germaniei în război, o cam meritau, și România a pierdut, apoi după 90 Rusia sa auto distrus singura

| Werrich a răspuns:

Ar fi bine, conducătorii evrei nu ar putea sa mai acuze partidul Ressemblement Nationale de "antisemitism" având în vedere că Zemmour este evreu.

| minrest a răspuns (pentru Werrich):

Adica, dupa tine, Europa e condusa de evrei, care folosesc ca principala acuzatie mincinoasa impotriva celor ce nu le convin, cea de antisemitism, de parca toata lumea in Europa ar cauta sa evite in primul rand antisemitismul, si ar crede pe cuvand orice acuzatie de antisemitism ajunsa in spatiul public. Traiesti intr-un univers imaginar, un univers paralel care functioneaza dupa ideologia nazista. Daca evreii ar conduce Europa, nu de antisemitism i-ar acuza pe adversarii lor. Deasemenea, extrema dreapat nu este urata pentru ca este antisemita, ci pentru duce la statul totalitar; un partid de extrema dreapta care nu este antisemit si are un evreu la conducere are aceeiasi adversari ca nazismul, de exemplu.

| tonyc7 a răspuns:

Decat macroul Emannuel, mai bine Zemmour!
Sigur ca are sanse, chiar cele mai mari!

| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns:

"Eric Zemmour s-a remarcat de asemenea ca un critic al Uniunii Europene, al LGBT, al feminismului, dar ca și un promotor al teoriei Neo-marxismului cultural."
Nu urmaresc ce se intampla in Franta, dar ce am gasit despre el pana acum suna bine.

| Werrich a răspuns (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Eric Zemmour este din partidul Marinei Le Pen

| UnOmAnonim a răspuns:

Cine dracu îl votează pe ipocritul ăla?