| AC4S4 a întrebat:

Credeti ca are sanse sa treaca motiunea de cenzura?

10 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da.
Incetul cu incetul, toti mafiotii astia mai micuti, pupincuristii, se intorc impotriva mafiei. Ma refer la Pro Romania si UDMR, in special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar sper din tot sufletul sa treaca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are. Exercițiu politic de imagine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim 5% sanse ii dau. Si acum sa fim serioși, ce mai poate repara un guvern nou intr-un an?

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Dupa cum zicea si Barna, mai degraba ar trebui un guvern interimar care sa pregateasca alegeri anticipate. Daca partidele din opozitie se baga serios la guvernare, vedem iar ca PSD o sa ia un scor bun in 2020. S-ar repeta istoria cu guvernul Ciolos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

și anticipate de unde?
a visat el anticipate?

| AC4S4 explică (pentru anonim_4396):

Dupa alegerile prezidentiale, nu s-ar putea face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Păi cum?
cine îi votează lui Barna anticipate știind că nu o să mai fie ales?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Adică zice că nu vrea guvernarea că n-are majoritate dar crede că are majoritate pentru anticipate?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si... a trecut! MU** PSD! PRAFUL sa se aleaga de ei, sa nu mai guverneze niciodata!