| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Barack Obama va reusi sa revitalizeze economia americana si sa impulsioneze economia mondiala?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Nu... barack obama este doar un pion al altor persoane mai influente... si nu vor schimba nici ei nimic...

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Un singur om nu poate redresa o ecnomie uriasa aflata intr-o criza profunda.America isi va reveni lent, fiindca economia ei are modalitati de autoreglare.Interventia statului va fi la cote rezonabile. Mira

April
| April a răspuns:

Nu sunt mama omida ca sa pot face profetii, insa imi vin in minte cuvintele lui Putin, atunci cand s-a aflat cine a castigat alegerile prezidentiale in America:"Cele mai mari dezamagiri se nasc din cele mai mari sperante">

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Solutia propusa de Obama pentru iesirea din criza: toata lumea sa munceasca la negru...winking