| AlexDorinel a întrebat:

1.Credeți că Ciucă o sa fie mai bun prim ministru decât Citu?

https://m.mediafax.ro/......a-20308994

USR și UDMR sigur o sa l accepte ca să nu se ajungă la anticipate.

2. Dacă se schimba guvernul e obligatoriu sa se schimbe și presedintii camerelor?

6 răspunsuri:
| outsidethebox a răspuns:

Grozav partid liberal, suntem la un pas de dictatura medico-militara...
Ar trebui anticipate, insa nimeni din marlament nu vrea sa piarda ceea ce are.

| Wr3nch a răspuns (pentru outsidethebox):

Nici dictatura medico-militara nu ne salvazea de la rupt recorduri la morti.

| outsidethebox a răspuns (pentru Wr3nch):

Hai, nu fi asa de negativist... In acest moment s-a ajuns la "platou", de aici nu se poate merge decat in jos, ocazie cu care se vor bate cu caramida in piept cum ca masurile au efect!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1. N-avem de unde sti, dar nu cred ca o sa fie mai rau, ramane de vazut.
2. Nu este obligatoriu, dar asta depinde de cum se vor intelege partidele din coalitie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Am fi avut nevoie de asa ceva cu un an in urma, nu acum. De altfel, nici acum nu e prea tirziu...
@outsidethebox: Platou zici tu? Heh, stai pe-aproape!

| aumih16 a răspuns:

Cred ca mai bine ramanea citu! ciuca nu o sa faca nimic! o sa fie cum a fost si ciolos! adica egal cu zero!