| AlexDorinel a întrebat:

Dacă Ciuca va fi premier, PSD va lua SGG, Ministerul de finante iar Citu va rămâne vicepremier fără portofoliu?

Daca el nu va avea portofoliu, o sa-l mănânce astea din partid. Deci nu-i convine asta.

Cum va fi pana la urma?

6 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Citu va fi presedintele Senatului cel mai probabil.
Eu nu vad insa o finalitate a negocierilor cu psd.
La cat a vrut Citu sa arate ca are cojones de mare conducator, se va lasa el violat a.nal de psd?

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru goguPatent):

Omu a făcut câteva zile de pârnaie când a fost student în "state"! Deci! Mai știi poate le are cu luatu' în dos!

Și la o adică atât timp cât partidul tău și tu pe lângă el, e în fruntea bucatelor mai are importanță cu cine și unde ți-o tragi?

| goguPatent a răspuns (pentru gabicoo):

Pai are importanta, ca psd i-o trage si lui si partidului.

| gabicoo a răspuns (pentru goguPatent):

Nu te contrazic! Și-o ia și el și partidul! Dar rămâne în fruntea bucatelor și cu mâna în borcanul cu miere!
Varianta alternativă erau anticipatele și veșnica opoziție cu un procent de 9-10%!

| goguPatent a răspuns (pentru gabicoo):

Alternativa era sa si-o tina Citu in pantaloni. Si ramanea si prim ministru si sef la principalul partid de guvernare. Doar ca partenerii nu acceptau furtul. Si baronii asta cereau probabil.