| 4338iulie a întrebat:

Credeti ca Coreea de nord va ataca statele unite cu rachete balistice?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, ar insemna sa fie prea inconstienti. Ar fi agresori si toata lumea ar fi impotriva lor.

| MMihai a răspuns:

Rachetele lor nu pot ajunge nici măcar pe coasta de vest a SUA.

| VadTot a răspuns:

Doar daca ar dorii sa dispara de pe Harta lumii defintiv.ma refer la corea de nord.Vor si ei sa fie bagati in seama. Vorbe n vant atita tot iti Garantez Mie la mie!

| Ionut6999 a răspuns:

Nu are cum. Coreea de nord are doar 3-4 rachete, iar americanii au peste 200. In plus, rachetele lor abia pot sa ajunga prin Japonia (ca distanta), iar pana in America drumul e mult mai lung. Pe scurt, nu, pentru ca nici nu dispun de rachete destul de performante, si chiar daca ar dispune, ar fi sinucidere.

Răspuns utilizator avertizat