| LuminitaRoz a întrebat:

Credeti ca peste 10 ani romania va fi mai buna? Locuri de munca aici, nu prin alte tari? :-

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daaa.o sa curga lapte si miere, si o sa umble toate babele, cu covrigi in coada rolling on the floor

| VadTot a răspuns:

Peste zece ani Romania Va fi exact ca acum Ne vor conduce alti incompetenti ca sa nu zic mai mult vom fi la fel de naivi si increzatori ca ne va fi mai bine asa cum spui tu acum Crede ma peste 10 ani totul va fi exact ca acum Dar de 10 ori cate 10 si inca 10 mai urit si o viata mizerbila" vom avea cum o avem acum! Si vom fi condusi de niste mizerabili "Fara suflet si fara onoare "Crede ma peste 10 poate iti vei aduce aminte de aceasta intrebare si probabil vei ride in hohote sau poate vei plange!

| VadTot a răspuns:

Am uuitat sati mai spun ceva! Eram prin anul 2010 si crede ma gandeam la fel ca tine si ma intrebam cum va fi peste 10 ani! Ia spune mi cum este viata acum peste 12 ani?laughingAsa ca ia ti gandul de la cum va fi peste 10 ani si in speranta ca va fi mai binecrying((mai bine gandeste cum sa ti cladesti ceva stabil in viata ta si sa ai parte numai de bine! ps; sa ai grija de tine acum si nu te mai gandi si spera cum va fi peste zece anilaughing)pup pa

| skif2skif a răspuns:

Depinde, peste 10 ani sa zicem nivelul de trai va fi pentru unii putin mai ridicat iar pentru alti mai coborat.La urma urmei copiem modelul marilor puteri in democratie, bogatii vor fi si mai bogati iar saracii si mai saraci.Pentru UE,Romania este doar o piata de desfacere,noi suntem o tara consumatoare, nu o tara care produce, iar atata timp cat 'ei' nu ne lasa nu vom 'inflorii'.

| lavy_7567 a răspuns:

Depinde cine o sa fie la conducere peste 10 ani! Oricum.eu una nuprea cred ca o sa fie mai bine.Mergem din rau in mai raustraight face