| Ovidiu2011 a întrebat:

Credeti ca daca n-ar fi fost impuscat Nicolae Ceausescu am fi fost intr-o tara mai buna si mai bogata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.ar fi fost ca un ghimpe in coasta celor care au daramat tot ce am construit in vremurile dinaintea reovulatiei.si intodeauna pericolul de a fi reales partidul comunist.care a fost partidul muncitorilor si taranilor.al celor care munceau ovidiule.au ajuns telectualii la putere.ca ei gandeau. uitate unde ne-au adus cu gandirea lor.destepti baieti.cu o duzina de galeti cumparate intr-o zi, si-au facut averi extraordinare in 20 de ani.cum? intreaba muncitorul si taranul care munceste.i-ti vor raspunde.

7 răspunsuri:
| AndreiP98 a răspuns:

Ne-ar fi mers tot ca acum, dar ar fi avut presedintele mai multe beneficii

| Alecsandraa97 a răspuns:

Pai tu ce crezi? Ieri s-a vorbit despre asta la ceva emisiune parcahee hee La schimb de mame credthinkinglaughing. Eu m-am nascut dupa ceva vreme dupa ce a murit si nu as sti ce sa iti raspund, dar stiu ca acum nu ne merge prea binestraight face Sper sa trecem si pe asta si sa fie bine!winking

O zi bunahappy!

| dragutzyka29 a răspuns:

Nu pentru ca el ar fi murit si totul ar fi fost ca si acum numai ca mai tarziu

| xBlueEyes a răspuns:

Mai buna si mai bogata dar cu foarte multe restrictionari si am avea multi bani si nu am avea ce sa facem cu ei deoarece magazinele ar fi goale si am avea voie sa plecam in strainatate. Mai bine ca l-am impuscat. funda?

| 7cLicK a răspuns:

Wow...una dintre cele mai bune intrebari ale Romaniei! Sa incepem usor, am 18 ani si nu l-am prins pe ceasca, insa el, era dictator, rezulta foame de putere, insa nu erau saraciile astea in Romania dar aveam program pentru orice, aveam toti locuinte locuri de munca si liceul facut, insa stateam la cozi interminabile, internet nu cred ca exista ratie la orice, nu stiu ce sa zic! cred ca da dintr-un punct de vedere nu din altul!
Take care!:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceausescu a fost un prost si a murit din cauza asta.Prost dar practic.Prost ca n-a fost in stare sa vada ca se schimba lumea si el vroia sa ramina asa.Prost ca n-a acceptat sa dea el drumul la o libertate mai controlata.Prost pentru ca nu si-a dat seama de cind l-a chemat Gorbaciov la Moscova ca a nu cadea de acord cu el insemna sfirsitul,prost ca a dat in spate interesele tarii pentru interese familiale si a permis un sistem dictatorial, prost pentru ca nu-si vedea propria incultura si a afirmat ca "nu ne mai trebuiesc poeti ca Eminescu ci ne trebuiesc poeti care sa cinte tara si bogatiile ei, timpit de-al binelea pentru ca a impuscat pe treptele bisericii un preot care s-a opus fondurilor pentru PCR cind era tinar si partidul in ilegalitate si cretin pentru ca a permis instalarea "burgheziei rosii".

| bigwarrior a răspuns:

da pentru ca basescu nea bagat in criza!