| SameMistake a întrebat:

Credeţi că doi minori (17 ani) pot obţine cu uşurinţă cazare la hoteluri? Aş prefera să aflu o lege ceva, minorii nu se pot caza neînsoţiţi de adulţi? PS: La mare, în Mamaia, în perioada asta.

5 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Trebuie minim 18 ani.
Minorii nu au discernamant si capacitate de exercitiu.

| yanly a răspuns:

Trebuie sa fie cineva de minim 18 ani cu voi neaparat.

| lovefireworks a răspuns:

Nu,draga,nu e nicio lege.Ai doar nevoie de buletin.Si apropo, nu e niciun hotel deschis in mamaia.Eu stau in constanta happy

| SameMistake explică (pentru lovefireworks):

Auch, la partea asta nu ajunsesem. da, urât, poate găsesc totuşi un loc de cazare la vreo vilă sau oriunde. oricum mersi mult pentru infohappy