| anonim_4396 a întrebat:

As Vrea sa propun o lege,! O lege prin care., Minorii sub 14 ani, neinsotiti de un adult sa nu poata avea acces in restaurantele tip Fast-food! Ce zice ti?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ai introduce legea asta: interzicerea carutelor si a biciclistilor pe partea carosabila, daca ii calc nu-s responsabil de moartea lor.

| CeaCuMasca a răspuns:

Nu văd logica.De ce ți-ar păsa ce mănâncă alții?

| Cosmin86 a răspuns:

Eu le-as interzice complet laughing

| VadTot a răspuns (pentru Cosmin86):

EEE asa mai cu incetinitorul! Sunt Ferm convins ca peste cativa ani cand Majoritatea Romanilor Vor Fii obezii Cu siguranta se vor lua masuri drastice.Dar trebuie sa se ajunga acolo ca sa se aplice niste masuri drastice.asa i in Romania.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VadTot):

Deja e o problema. Uita-te la cati grasi sunt, care gafaie daca urca 2 scari si urla daca nu functioneaza scarile rulante, oameni de 2 bani.

| N0xEterniS a răspuns:

Intr-adevar,cam toti minorii mananca Fast-Food, dar la cate legi sun in tara asta,, la mancare mai trebuia si sunt la toate, Adu-l inapoi pe Ceausescu si vor lua cu, cartela cate jumatate de Hot-dog pe saptamanalaughing)

| VadTot a răspuns (pentru N0xEterniS):

Daca te ai duce si ai vedea cum se prepara un hot-dog si din ce carne..Crede ma ca nu ai mai manca in cat vei mai trai asa ceva!

| N0xEterniS a răspuns (pentru VadTot):

Daaa,toti spuneti ''vai cum poti sa manaci asa ceva, daca ai stii din ce sunt facuti, nu ai mai manca'' si TOTI ati mancat Fast-Food si oricum sunt hot-doguri cu mai multe feluri de carne.

| VadTot a răspuns (pentru N0xEterniS):

Vad ca nu intelegi ..nimic..Da am mancat Recunsoc ..na am o varsta.Dar unui copil de sase ani ..sa i dai sa manace hot dog..hmm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa vede ca a venit frigul la poalele Tampei laughing
In compartimentul unui tren :
- Bade draga, te rog sa inchizi geamul ca ploua afara
- Si daca am inchis geamul nu mai ploua afara? zise badea
Mai lucreaza la lege mestere ca daca intra minorul cu adultul de toarta tot aia "baga la ghiozdan" laughing
Asa e omul cand se plictiseste, hai sa facem legi.Ma intreb daca domnia ta mananca mezeluri, cremvrusti sau carnati din comert sau esti anti carne?

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

CRed ca glumesti nu i asa? intereseaza te sau viziteaza o astfel de fabrica si ai sa vezi cum se fabrica astfel de mezeluri..si pe urma probabil imi vei mai spune un alt banc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E super legea asta. Dar sa stii ca sunt si parinti inconstienti care nu ar avea nici o problema sa vina cu copilul de mana sa ii cumpere fast food, in cazul in care legea asta ar fi adoptata.

| Never4ever a răspuns:

Si lasi copiii pana in 14 ani nemancati?

| antigoni a răspuns:

Eu sunt de acord, de fapt merg mai departe si spun, sa nu aiba acces minorii in orice fel de restaurant, nu din considerentele pe care le-ai spus tu, ci pentru ca am nimerit de prea multe ori in restaurante in care behaiau ca din gura de sarpe boracii unor doamne grase, care nu isi faceau odraslele sa taca (lucru deranjant pentru ceilalti clienti)...acum referindu-ma la produsele fast-food: nu ii putem impiedica pe minori sa isi cumpere acest tip de hrana, ii pot pune pe altii sa le cumpere si tot aia e. Trebuie o educatie in acest sens, dar nu sper la asta...toata lumea mananca fast-food si parintii acestora.