| existential a întrebat:

Credeti ca la originea vremii calde in februarie sunt tot rusii? (se joaca cu vremea, ca sa scada productia agricola >- afectare economica)

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unii sustin ca, inaintea ultimei ere glaciare a fost tot o asemenea incalzire (globala), dupa care brusc a venit frigul mare (si a distrus majoritatea vietuitorilor, care nu s-au putut adapta frigului indelungat.

| mgtow a răspuns:

Multi zic de haarp (dar acel sistem controleaza miscarile aurorei boreale si le studiaza)

| sierra1 a răspuns:

Se zice cum că ar fi coreeni băgați in asta. Cei din nord!

(se joaca cu vremea, ca sa CREASCĂ productia agricola)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se joaca cu vremea. Alte știri fals de false ai mai găsit?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, este incalzirea globală care a dereglat toată natura peste tot in lume nu numai la noi.

| Brizbriz a răspuns:

Da, rusii, islamistii, chinezii... aaaaa, AMERICANII
toti si-au folosit puterea mentala si au facut caldura

sau nu, de fapt TOATA populatia lumii isi BATE JOC de ecologie, si d'aia avem incalzire globala, DAR MAI ALES AMERICANII (nu, NU RUSII, la americani "ecologie" inseamna ca in loc sa ai un SUV care consuma de 3 ori cat o masina care iti rezolva aceeasi problema de transport, "reduci" si iti iei tot un SUV,... asa zis GOD DAMN MF """""ECOLOGIC""""" care consuma numai de 2.7 o masina care iti rezolva aceeasi problema de transport (masini electrice, CUM ITI PERMITI SA SPUI ASA CEVA?!? TE EXCOMUNICAM!)

apoi vine Trump si zice ca ecologia e o aberatie, deci, luam suv-uri care consuma CEL PUTIN de 3 ori mai mult cat o masina care iti rezolva aceeasi problema de transport

| SingleForOne a răspuns:

As crede ca mai mult americanii se ocupa de asta, sa creasca productia intr-o zona geografica,
sa creasca economia unde trebuie, nepasand cum va afecta alte parti ale lumii.