| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa adopte in viitor o lege incat sa nu mai poti intra in anumite tari vestice fara vaccin anti-covid?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoatem la imprimanta dovezi daca e nevoie de ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca nu, cel putin nu pentru statele membre ue, ar ingradi unul din principiile UE si anume libera circulatie...

dar asta nu inseamca ca unele companii aerine nu pot pune restrictia asta.

| Legion7X a răspuns:

Dacă se vrea vaccinarea obligatorie, cu sigurantă o să se impună niște lucruri, iar omul o să îl facă pentru a obține accesul la niște drepturi. Probabil O să se vină cu exemple din alte Țări, că în Țara x sau Y sa impus vaccinul obligatoriu și ușor ușor cred că vor face toate. Nu știu Rușii, ei nu sunt membrii UE.

| DarthNiger a răspuns:

Depinde de decizia fiecarei tari, e o posibilitate, mai ales in tarile care nu sunt in UE cum ar fi Marea Britanie sau SUA, sunt aproape sigur ca in SUA o sa se adopte o astfel de lege.

| NoName75 a răspuns:

Deja sunt discuții pe tema asta...

| StoenescuIonel a răspuns:

Este posibil