| skif2skif a întrebat:

Credeti ca protestele actuale vor aduce dupa sine modificari majore?

12 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Probabil va aduce modificări majore.Cum au ieşit oamenii în stradă, cum a renunţat Băsescu la legea împotriva lui Raed Arafat.
Mai mult ca sigur Băsescu e speriat.Asta contează! Să nu creadă că suntem proşti!

| skif2skif explică (pentru misterioaѕa):

Speriat...in ce sens?

| misterioaѕa a răspuns (pentru skif2skif):

Se teme să nu ne ducem toţi la Bucureşti fiindcă atunci ar fi sfârşitul lui.

| skif2skif explică (pentru misterioaѕa):

Tu inca mai crezi ca totul se intampla la voia intamplarii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea au fost doar scinteia, avertismentul ca rabdarea se apropie de limita insuportabilitatii.Trebuie sa-i oprim inainte de a ne sufoca de tot.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca n-au iesit suficient de multi oameni in strada ca sa fie convingatori. Una e sa iasa citeva sute, pe care clasa politica nu-i ia in seama si alta e sa iasa citeva sute de mii, de care clasa politica s-ar teme.

| Diux96 a răspuns:

Nee oh go on

| XxXJoK3rXxX a răspuns:

Nu

| vaiana a răspuns:

Pai se intampla.cum s-a intamplat in '89...dar esenta ca acum este mult mai grav pentru viata populatiei si integritatea tarii. ceea ce doreste Basescu si politrucii lui este clar impotriva tarii si poporului.nu pentru ceea ce a ajuns tara si romanii si-au varsat sangele romanii in '89.

| Mentossss a răspuns:

Pana cand nu o sa iasa toata populatia Romaniei. nu cred ca se va rezolva nimic! Multi spun ca o sa ne facem de ras peste tot in lume. Voi ce parere aveti?

| skif2skif explică (pentru Mentossss):

De ras ne facem daca mai iasa 'baietii' care striga 'ale-ale' si arunca cu pietre de parca suntem la un derby.In fine sunt curios care va fi deznodamantul, dar ma amuza cum psd-istul si pnl-istul inteapa lumea de la spate...

| Mentossss a răspuns (pentru skif2skif):

Dar ai vazut. Nu ne-am facut deloc de ras. Tot ce s-a intamplat aseara a fost difuzat in: America,India,Turcia, Rusia, Bulgaria... Iar ei ne sustin.