| Anomim2025 a întrebat:

Credeti ca protestele pasnice reusesc in Romania sau trebuie intrat cu forta in Parlament?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu forta in Parlament. Idiotul ca sa inteleaga mai intai trebuie sa ii f.i o mama de bataie. Apoi intelege si cine este seful. Dar na... Si cine sa faca asta? Mai multa revolutie vad pe internet decat in strada. Pe internet toata lumea este suparata. In viata reala doar vorbeste pe la colturi. Aici doar discutam despre ce ar trebui sa facem. Dar de pus in practica prea putin. Degeaba vreau eu sa fac ceva ca singur nu pot face fata. Pana nu se trezesc si ceilalti romani care nu prea vad realitatea, in Romania nu prea poti face altceva decat sa privesti si sa taci.

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pana nu intri cu arma sa o descarci nu faci nimic, problema este ca pe urma toti or vrea la putere.

| Samariteanul a răspuns:

Nah,tu nu vezi ca n-am facut mare branza..., ar trebuie sa intram asa cum au intrat aia dupa Ceausescu si sa-i impuscam pe toti la zid ca pe niste caini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai inscris in USR cumva?

| BackAgain a răspuns:

In moment de fata, nici una, nici alta. Eventual ai avea satisfactia ca l-ai pocnit pe X daca intri cu forta, dar rezultate semnificative n-or sa fie. De ce? Romanii nu-si fac un plan complet. Totul se opreste la protestat si rar auzi cate unul care intreaba "Bine, bine, dar ce facem dupa ce ne iese?" Atata timp cat nu exista un plan care sa se aplice daca protestele reusesc, aceiasi oameni o sa profite de ele si tot ce o sa se schimbe vor fi numele.