| GolopențaAdrian a întrebat:

De ce este razboi intre Rusia si Ucraina? Care credeti ca va castiga? Daca Ucraina va pierde Romania va fi afectata?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Rusia de când se ştie are o tentă expansionistă, drept urmare vrea mai mult teritoriu. Ucraina va pierde. România nu va fi afectată direct din acest conflict, dar cum am mai spus Rusia se extinde.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e niciun razboi intre Rusia si Ucraina, cel putin nu oficial. Au existat niste grupe ucrainiene care doreau ca anumite teritorii sa fie administrate de Rusia, iar cei de la Moscova i-au sustinut in tentativele lor.

Insa lucurile s-au calmat in ultima vreme. Si daca ar fi fost un razboi pe bune Ucraina nu avea nicio sansa.

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Esti sigur ca la o stire din tara a aparut ca au fost bombardamente in urma cu o zi si alta care azi a aparut ca Ucraina este in pragul razboiului

| alexandrualind a răspuns:

Pentru ca Rusia vrea mai mult teritoriu.Nu va fi afectata Romania. Ucraina pierde(Rusia castiga).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai este niciun razboi.Stirile pe facebook sau la unele televiziuni din afara Romaniei se repeta la nesfarsit. Ukraina a facut parte din URSS asa ca...si-ar dori-o inapoi.ca si pe Moldoveni de fapt, vrea sa readuca tarile pierdute la Mama Rusie.