| Alexinho007 a întrebat:

Credeti ca Romania va fi afectata daca se va ajunge la un razboi intre Rusia si Ucraina? Daca da, de ce?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistit, romanul este puternic, nimic nu-l va clinti!

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu are de ce sa fie afectata.
Pana la urma este u nrazboi dintre Rusia si Ucraina in care sigur Rusii vor castiga.

| 0x11111051 a răspuns:

Ce fel de sursa de informare aveti voi acolo la romani, idee n-am.

Care, in *** masii razboi? Voi macar stiti ce inseamna difenitia de RAZBOI? Voi chiar credeti ceea ce spune la tv si ce e scris pe net?

| BTWIN a răspuns:

Ar putea fi afectata doar daca:
-rusii opresc furnizarea gazului(conducta de gaz din rusia trece prin ucraina si merge in multe tari din europa)
-Romania actioneaza trimitand trupe militare in ucraina sau ataca rusia.

| Sandu3 a răspuns:

Romania si Europa de est pastreaza inca o amintire neagra despre comunism si tot ce inseamna Rusia.Chiar daca acum se numeste Rusia, acest popor salbatic la minte si pus pe distrugere nu se va lasa usor convins sa dea inapoi.Se stie ca odata intrat intr-o tara straina, rusul nu mai pleaca decat daca va fi hartuit, impuscat etc.Romania nu va fi afectata decat daca raspunde militar, dar economic nu prea avem treaba cu ei.Gazul lor nu reprezinta decat vreo 20% din consum.Acest popor de betivani de vodka, scandalagii Europei si neamuri proaste ce sunt ar trebui pusi la colt imediat. Dupa cum vezi... iubesc rusii laughing

| YroxyY a răspuns:

Nu avem legatura cu rusia si ucraina

| suntserios a răspuns (pentru YroxyY):

Asta sa o crezi tu, daca se ajunge la razboi crezi ca nato nu va reactiona? Si ia ghici ce tara membra nato e vecina cu Ucraina?