| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că USR va lua primarii importante? PSD va fi marele perdant al alegerilor locale? Și PNL marele câștigător? Ce credeți se vor depesediza marele orașe care sunt roșii acum? Ce "culoare"vei vota la alegerile locale sau vei vota omul?

2 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Nu stiu, eu intentionam sa votez PLUS si la alegeri si la locale, insa de cand a auzit de fuziunea cu USR m-am cam razgandit. Pe Nicusor Dan nu il suport pentru ca este homofob. PSD si PNL isi paseaza puterea intre ei, nici unul nu pierde cu adevarat. Ambele partide sunt de corupte si de ****. Probabil nici nu o sa mai votez la locale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va lua primarii importante. Nicușor Dan va lua Bucureștiul dar va fi meritul PNL. In rest la Timisoara si Cluj clar PNL face legea. Iar in Iasi dupa mutarea cu Chirica tot PNL va castiga. Slabe sanse pentru USR mai ales dupa dansul ploii făcut cu PLUS