| anonim_4396 a întrebat:

Cu cat timp inainte poti intra la scoala de soferi? Eu am auzit ca poti cu 3 luni inainte. si poti sa dai si sala si traseu? Sau dupa ce faci 18 ani le dai? Imi explicatii si mie cum sta treaba? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti incepe inainte cu 3 luni de implinirea varstei de 18 ani dar examenele teoretic si practic le poti sustine abia dupa implinirea varstei de 18 ani.

1 răspuns:
| DaimlerAG a răspuns:

Ai auzit bine. Poti face scoala cu 3 luni inainte.O poti face complet(si sala si condulsul). Carnetul il poti ridica imediat dupa ce primesti buletinul de 18 ani.