| cutulica a întrebat:

Cula Tudor Vladimirescu din satul Cerneti, comuna Simian, judetul Mehedinti a fost a familiei mele si a fost nationalizata de comunisti. Cine are pile la Ministerul Culturii ca sa imi dea si mie o copie dupa actul prin care cula a fost nationalizata? Ca pe mie mi-au spus cei de la Ministerul Culturii ca nu au actul.

5 răspunsuri:
| k0sty92 a răspuns:

Iti zic eu ca nimeni nu are pile,si chair daca ar avea,nu a-r zice-o public, parerea mea este ca poti sa o recuperezi, dar trebuie as te lupti mult pprin tribunale cu birocratia din Romania! A fost nationalizate, pentru ca asa se face cu marile obiective nationale, dar trebuia sa iti dea si tie ceva...asa ca nu renunta daca nu ai primit nimic...dac insisti, s-ar putea sa castigi frumos pe ea!

| cutulica explică (pentru k0sty92):

E nu are pe dracu, au unii dar nu vor sa o dea porcii de la ministerul culturii ca sa fure fonduri europene pe ea.

| cutulica explică (pentru k0sty92):

Si asa i-am dat pe porci in judecata la CEDO, sa o restituie in natura mama lor de porci!

| cutulica explică (pentru k0sty92):

Nici n-ar trebui sa fie muzeu ca nu a fost facuta de porcul ala de tudor vladimirescu cum au mintit scarbele de comunisti de la mehedinti!

| k0sty92 a răspuns:

Oricum,de unul singur, nu vei reusi nimic, iti trebuie bani grei si un avocat smecher si tot va fi cam greu, dar succes!