| rugbystuBis a întrebat:

Cum apreciati faptul ca in cayul Rosia Montana, poporul roman va trebui sa plateasca despagubiri excrocilor care au manarit aurul Romaniei sprijiniti fiind de banditii politici?
Vi se pare corect sa platiti voi oalele soarte pe care le-au spart aceasta mafia politica securista din Romania in cardasie cu excrocii patentati ai planetei?

2 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Normal ca nu.
Plata despagubirilor ar trebui justificata cu facturi care s-au platit, daca s-au platit. Cei care au luat spaga n-au decat s-o dea inapoi. Plata despagubirilor ar trebui sa inceapa a fi platita din averea celor care au initiat acest proiect de tradare si sfarsind cu ministrii guvernelor care si-au dat acordul si care au manipulat legile impootriva statului, a constitutiei si in detrimentul cetatenilor romani.

| pingelescu a răspuns:

Romanii n-au decat sa plateasca pina crapa de foame si mizerie, daca sunt atat de naivi sa aleaga liber intre diferite bande de talhari care isi spun singuri politicieni, daca cred ca asta se cheama democratie!