| SingleForOne a întrebat:

Cum as putea sa-mi schimb buletinul meu de Romania, cu buletinul american? Asta daca am de gand sa ma mut permanentin america

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a schimba actul de identitate in unul SUA trebuie sa obtii cetatenia SUA si aceasta se obtine destul de greu, dupa o perioada de sedere, de mai multi ani, dupa ce obtii viza de sedere in SUA. Detalii gasesti pe site-ul oficial al Ambasadei SUA din Bucuresti.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti face vise desarte.Ca nu ajungi tu in State.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa vreo 5 ani de stat in SUA, dupa toate conditiile impuse de ei iti vei lua cetatenia si pe urma iti faci si buletin acolo

| SingleForOne explică:

Nu este treaba voastra sa stiti ce fac eu acolo( se subintelege din spusele voastre ),si nu,nu imi este rusine de tara asta,am planurile mele personale,la care m-a dus la ideea sa am o viata decenta undeva in SUA, si ca sa primesc viza, din nou, nu este treaba voastra ca sa criticati, dar eu ma descurg!
P.S. multumesc pentru raspunsul castigator

| raresandrey a răspuns:

Prietene, in primul rand nu a-r tebui sa-ti fie rusine cu originea ta, aceasta tara a dat multi oameni de valoare, in a-l doilea rand, cine iti dă tie viză de America?