| Anomim2025 a întrebat:

Cum au reușit românii să nu fie spălați pe creier de propagandă comunistă, iar în Coreea de Nord acest lucru s-a reușit?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde sti ca nu au fost spalati pe creier?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate uiti ca Romania a trait 40 ani sub comunism si il venerau pe nea Nicu

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

De fapt, nu: eu am sarit de bucurie cand au luat revolutionarii CC-ul si nea Nicu a fugit cu elicopterul. Cum zic americanii: you can't fool all the people all the time.

| Nemessys a răspuns:

Dar ce vrei bre? sa avem creierul murdar?
Imputitule...

| Alphahkbg a răspuns (pentru Nemessys):

Ratatule tu vrei sa fi sluga

| Nemessys a răspuns (pentru Alphahkbg):

Vai de mine, cred ca si tu ai creierul murdar. Spala-l si tu cu sapun.
Inteligentule, am inteles intrebarea, stiu expresia,, a spala pe creier" doar ca am facut putin misto. Nu vad cu ce te deranjeaza de m-ai facut,, ratat" happy Mi-ai ranit inima :'(

| Alphahkbg a răspuns (pentru Nemessys):

Fa misto la mata acasa, mai si se intreaba lumea de ce romani sunt luati la misto pai din cauza idiotilor astea care se sparg de glume in locuri unde nu are ce cauta bufonii
Sti zicala "ai inima de caine" doar ca la tine se aplica creier de prost

| Nemessys a răspuns (pentru Alphahkbg):

,,sti" se scrie cu doi de,, i".
Ce? Nu am ce sa zic. sad Mi-ai dat rekt-ul. Si stai calm, nu stau pe site-ul asta ca sa oferi raspunsuri tampite si sa-mi bat joc de oameni.
A da. sa nu uit. Se scrie,, mama ta".

| Kaℓi a răspuns:

Nu se poate compara, coreenii sunt izolati complet, nu au niciun fel de informatii din exterior, tot ceea ce vad-aud e filtrat de stat, sunt indoctrinati de mici, li se inoculeaza ideologia si credinta ca occidentul e criminal, inuman, "the dark side".
Dar si cand scapa de acolo... dau tot din casa!

| xerxes1 a răspuns:

Au spalat destule si comunistii mioritici.
Si acum dupa aproape 3 decenii inca sunt curate.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Cam urăști românii.Suntem spălați acum.

| Alphahkbg a răspuns:

Nu toti dar procentul celor spalati pe creier este din pacate mai mare decat a celor care nu sunt, inca nu este un numar destul pentru a putea face ce vor iei din Romania ia ca exemplu tentativa ACTA cea cu supravegherea in totalitate a tot ce faci pe net care au incercat sa o ascunda aceasta era o tentativa comunista care nu au reusit

| Alphahkbg a răspuns (pentru Alphahkbg):

Apropo tot ce auzi in scoli nu crede ca majoritatea is niste porcari pentru a prosti generatile noi mai ales la capitolul istorie

| JohnnyWalkerBravo a răspuns:

Pentru ca la Comunismul a durat mai putin, nu am avut Arme Nucleare precum Coreenii, si noi suntem mai aproape de Vest decat Coreenii, (Cultural, Geopolitic, si Geografic) si noi nu avem ca vecin o Superputere Comunista precum China care sa ne foloseasca Tara ca un Caine sa latre la alte Tari.

| JohnnyWalkerBravo a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

"ca la"

am vrut sa spun ca la NOI. scuze de greseala Gramatica, am uitat sa spun NOI intre la si Comunism, am uitat.

| JDBere a răspuns:

Pentru ca romanii au avut sansa sa observe, pe cand coreenii au fost izolati de ceea ce numim libertate