| AlexDorinel a întrebat:

Cum credeți ca va arata peste vreo 10-20 de ani tara asta când vor dispărea bătrânii spălați pe creier de PSD, vor fi înlocuiți cu neo-seniori adica aia care ii doare în... de politica și se plimba peste tot, iar tinerii care au acum 20-30 de ani ne vor conduce?

42 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tinerii tot cu PSD tin, misto ar fi sa ii doara in 14 de politica sa vedem ce fac aia in guvern, se voteaza singuri

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Sper ca nu te referi si la tine si modul tau de gandire.
Iar ai iesit la arat.

| Mosotti a răspuns:

O sa arate ca acum 80 de ani, dreapta la putere, bogatii vor fi si mai bogati, oamenii mai saraci, nu o sa ai bani sa dai copilul la liceu si fac, ca vor fi niste taxe mari cum erau in anii 30. Vor invata doar aia cu bani.

Si asta e. Pai batranii de ce crezi ca-s de stanga? Tocmai ca stiu ca facea dreapta, tinerii de unde sa stie?

Pe timp ce trece se vor stesge urmele socialiste din comunism, vor dispare scolile de stat, facultatile, etc, va fi poate si sistemu de sanatate total privat si daca n-ai bani mori cum e in SUA, si asa mai departe.

Asta vrei?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si stanga si dreapta te pune la munca in egala masura, dreapta mai rau, ca dreapta inseamna exploatarea omului de catre om, adica unul smcher cu bani cu firma sau fabrica trage pe tine ca sa faca el averi mari.

Nu sunt tinuti in puf, muncesc toti de le sar capacele la privati.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cum de ce? Si in SUA e din ce in ce mai rau si va fi din ce in ce mai rau pentru ca economia pica din ce in ce din motivele care le-am zis, capitalismul actual NU mai functioneaza, si pana nu schimbam sistemul (de care ti-am zis), nu ne vom mai reveni nici noi nici SUA nici nimeni.

Nu conteaza cine a castigat, daca persista in acelasi sistem si in acelasi capitalism, va fi rau.
N-a castigat stanga acolo, ti-am mai zis, au castigat social-democratii, care si aia-s 95 % de dreapta, de aia nici n-au facut nimic. Aia sunt stanga de care zici tu, n u e stanga adevarata.

| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

laughing ai fost tu la NY? Bine ca vvebit Biden sa faca ce? Cacaturile facute de Trump, bati campii.
Astia fac cacaturi, trump facea bine ce facea.Stai sa vezi ca ii mai alege bunica pe astia dealde Biden dupa tot balamucu asta.

Cea facut Trump? Pai a taiat banii oamenilor ce mergeau catre OMS catre mediu,catre organizatii de astea capusa.
Pt ca sa platesc eu bani catre OMS? Pt ce,ce au facht aia mai exact pentru lumea asta? Nimic,zero,ce a facut mediu pentru lume asta? Nimic zero.
Adica eu nu am voie sa am fabrici, ca vorba aia poluez, dar china are voie laughing niste cacaturi, pai ori fac toti ceva ori fiecare face ce vrea.
Pe tine cine te indoctrineaza in halu asta? aia d e dreapta sau de stanga?
Afla ca in RO nu exista asa ceva, nu exista stanga ori dreapta.este doara in mintea ta si a oamenilor de acolo.Toti sunt aceiasi talhari. tiau scos tie ochi cu nume cu titluri sa crezi ca aia tin cu tine laughing sau cu Massoti,.ala vad ca tot ii trage cu stanga,nici el nu vrea sa priceapa ca in RO nu exista asa ceva,ca aioa e doara slogan.

Ce facea Trump rau ca i-a pus la pctr pe aia din NATO ca lea cerut sa isin p[lateasca ce au de plata,ca le-a zis ca americanu de rand nu-i obligat sa ii apere pe ei moca? Ala e **** pentru tine? Arata ceva cea facut gresit, nu doara arunca cu rahaturi.

Ca ia banat pe unele tari arabe ca votase impoitriva SUA desi SUA le dadea nu stiu cate sute de milioane anual?
Pai tu daca ai un prieten il ajuti, ii dai bani, ce prieten esti tu cand il lucri pe la spate?
Tu ai tine un astfel de prieten, doara sa te suga de bani si cand e ceva sa se dea lovit?
Obama cand a plecat in ultima zi a semnat o transa de 1260 mil catre tari arabe,de ce? O venit Trump sia anulat.Ce is obligati americanii vorba lu Trump sa plateqasca puturile lumii,ori s-a apare pe Germania care dadea milioane unor fugiti de acasa,unor ilegali intrati in tara lor,dar sa plateasca ce aveau de platit in NATO aia nu plateau.
Trump astea a facut,c hestii de astea,a incercat sa nu mai ia banu public sal dea altora.
Trump a adus multe fabrici inapoi in tara,urma si Apple sa isi aduca banii sa-i tina in abnci americane nu straine.
A venit bosorogu asta sa ce? Sa dea bani la OMS sa dea milioane alora pentru nimic,aia au s alarii de milioane, din banii cui? Din banii nostri, dar tu habar nu ai.

Hai vina si arata ce a facut Trump rau, nu mai d a din gura a prostu doara, arata si ceva clar sa vedem.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Planu de investitii laughing planuri si eu am, poate si tu ai xc eva planuri laughing sa bati din gura a prostu oricine poate sa o faca.
Limita de consum a masinilor, desprpe ce vorbesti omule?
Zii sa aud ce bazaconie ai mai auzit de la radio sant.Eu aici locuiesc, am votat aici cand a fost Trump, am votat pe trump si il vootez de mii de ori daca este.
Pa scursurile de democrati i-as elimina definitiv din istorie laughing

Dar ia sa auzim ce consum ce rashaturi mai spui laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

laughing atat poate, internet, si sa nu lase oamenii sa isi faca xce vor, exact un comunist.Nu o sa reuseasca nimic. Oamenii aici merg cu ce masini vor ei si sa consume cat vor ei.Tu habar nu ai, ori bosorogu asta ce rahaturi vine sa faca.
Pai el vrea sa cheltuie banii publici ce clima si rahaturi internet, sa dea bani de la el laughing pe tine astea te dureau clima, rahaturi masini care sa consume putin.Aia e treaba fabricantilor de masini,nu-i treaba lui.
Ia sa te vad pe tine,sau pe romani daca maine vine Johanis si spune gata cu cazanele nu mai au voiwe sa mearga pe strazi iti convine? Bbati campii amice la greu.
Nu stiu despre ce normel vorbeste asta,dar asta nu era problema prioritara pentru americani,ba dimportriva,americanii vor sa fie liberi sa faca ce vor.
Iara planu lui maret sa bage banii iar in rahaturi,organizatii de mediu si alte balarii i-a fost respins
Pai tu cu planuri de astea vii? Atat poti? De internet swe ocupa companiile,aia nu-i treaba lui.
Poduri si autostrazi se fac aici de cand lumea,asta e gargfara ce va arata voua in RO,sa vada p[rostu ca ala face si drege.
Deci nu el are planuri,planu ala cu drumuri este plan de cand lumea,iar sde aprobat aproba congresu,aia e doarta reclama.

Planurile lui as astea cu mediu cu datu banilor publici pe tampenii,vrea sa dea banii publici catre organizatii de genul asta Mediu,OMS si alte rahaturi,
Asta da plan maret laughing pai planuri de astea a avut si Obama dadea bani la arabi moca sute de milioane anual,Asta a bagat iar SUA in organizatia OMS si de Mediu pentru ca Trump le scosese.
Pai asta e plan? Sa cheltui banii oamenilor sai dai altora? Asta este un infractor,un talhar dovedit,dar nu-i merge,aia de la mediu ducase dreacu si de la OMS sa le dea bani Gates nu eu,nu omu de rand.
Deci nu mai veni cu trotinete rasuflate,cu linkuri rasufalte,pentru ca bosorogu asta nici sa mearga nu mai poate,probabil este sustinut de ceba tije sa stea derept laughing asta este o marioneta,ceva gen afisi,atat habar nu are nici in ce tara mai sta,auzi la tine planuri,ala da plan cheltuie banu public sal dea altora,mai exact sal dea alora din partidu lui.
Aia de la mediu,de la OMS cine crezi ca sunt? Talhari,lipitorile lumii,consuma aerul planeteio degeaba,consuma resursele de pomana.
Eu daca ar fi dupa mine as scoate tara din orice organizatie,singura buna si care face ceva este NATO,. rest out, nu vad pentru ce sa dau eu banii oamenilor unor lipitori si putori.

Asta stiam ce arati tu ca asta a bagat iar SUA la mediu si la OMS inapoi, da nu stiam ce intentioneaza scursura laughing sa pompeze miliarde la aia, un talhar, adica aia din spatele lui mai exact.

Vai ce planuri marete are un bosorog senil laughing Nu e de mirare ca si tie iti place, doara si tu esti tot de asta talhar inca in devenire

| relian a răspuns:

Cum va arata tara asta? Pai batranii aia spalati p[e creire cum zici tu,or sa fie inlocuiti de altii, genul tau laughing tu esti la fel sp[alat pe creier, asta daca ai ceva creier.

Dupa revolutie asa a fost ca si acum, asa spuneau si altii ca tine, cand or disparea astia dinozauri sa vezi cum o sa conducem noi astia tineri si uite cum conduc laughing deci peste 30 de ani poate vei conduce tu, o sa duci tara in prapastie, asta daca pana atunci nu e deja acolo laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si daca so naascut inainte de 89 si erau sugari,ce spui tu acolo?

Nu este vorba de cine vine sa conduca,este vorba de sistem,sistemu e prost, asa ca indifewrent cine vine la fel o sa fie.

In primul rand sa ajungi pe undeva sa conduci ceva trebuie s-a faci parte din partidu X, acolo intra oricine, dar urca sus doara lingaii, sefi sunt aia de care zici, sau erau dinozaurii de pe vremuri.Aia au educat pe astia de acum.Astia de acu educa pe cei ca tine, deci educati in acelasi spirit, vor conduce exact la fel.

Sistemul si legile sunt naspa, nu-s bune.Deci e nevoie de alt sistem de alte legi clare si bune.
Vum este posibil ca un puscarias, atentie un puscarias sa voteze? Ba mai mult a fost acu cativa ani in Satu Mare daca nu gresesc, unu era la puscarie si a candidat la functia de primar si a si castigat laughing tu iti dai seama ce inseamna asta?

Asa ceva este unic in istria universului, nu doara in istoria planetei, sa fii in puscarie si sa ajungi primar de judet laughing pai daca asta mai este sistem bun neam dat dracu de tot.

Deci sistemul nu-i bun.Este un sistem de tip feudal,boieru pune sefi peste tot,el pune guvernu,el pune p; resedintele,el pune judecatorii.
Gandeste daca feudalu pune toti astia in functie,aia ce crezi dupa tien ca vor face? Vor face ce spune boieru normal,deci boierul,adica parlamentu daca face ceva naspa,ori unu din membrii lui,nu are cine il judeca laughing pentru ca si judecatorii is pusi acolo tot de ei.

Nu exista decat o singura putere,atat,deci un singur sef,indiferernt cine o fi pus acolo,avand puterea,vazand ce legi sunt va fi automat corupt,banu e ochiu dracului laughing cat de cinstit ai fi tot bagi mana,esti cinstit vorba aia pana esti pus in situatia dea alege,atunci vezi cat de cinstit esti de fapt.

Multi zic cas cinstiti pentru ca nu au avut acces la ciolan laughing daca tot timpul au fost la marginen,normal omu e cinstit,curat ca lacrima,dar cand ajunge la ciolan cu hrean sa te atii

Cunoscand astea,iti dai seama si de pe Luna ca sistemu e praf,ca indiferent cine vine face ce fac si astia de acu.

Treb schimbat sistemu, bagat ala cu separarea puterilor, acolo o putere controleaza pe cealalta, o putere nu se supune celeilante, este independenta si are dreptu prin lege sa controleze pe alantu daca isi face treaba, are puterea sa elimine daca vede coruptie.

In rest asa va fi si pepste alte 5 sute de ani, iti garantez, nu se va schimba nimic, chestia asta este veche, asa suntem de mii de ani nu de azi de ieri laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mai omule eu nu votez, odata ca nu am ce, am mai spus sistemul ala e praf, este de tip feudal, nu am ce vota.Pe de alta parte eu nu mai locuiesc in RO,desi sunt si cetatean roman,as putea sa votez aici in America,uni romani sau dus si ao votata,eu nu,pentru ca nu ai ce vota.

Toti romanii ar trebuie sa nu mai mearga la vot,atunci cred,nu stiu xce lege este acolo,parlamentu ar fi dizolvat,dupa ar trebuie sa vina unia si sa schimbe sistemu ala de rahat.

Tu nu vrei sa pricepi? Nu stiu cum sa te mai iau sa te fac sa intelegi.

Uite iti fac o comparatie ok? TU sa zic ai o firma f mare,esti tu patronu ok?
Gandeste firma ta este RO, tu care este sefu ala mare pe cine pui director, pe cine pui secretara, pe cine pui mai stiu eu ce sef de echipe si altii?
Sau mai bine zis cine pune oamenii astia in functiile alea? TU pui normal, pentru ca tu esti sefru ala mare.

Acu gandeste, toti astia de cine o sa asculte? De tine normal.Care nu asculta de tine il dai afara laughing deci toti ti se subordoneaza tie.

Ei asta este sistemul asta parlamentar,asa functioneaza legal,deci aia ce fac nu fac ilegalitati,ei fac ce fac pentru ca asa le da voie legea.

Cum vrei tu sa fie bine cand parlamentu pune guvernu? Sau parlamentu numeste judecatorii? Aia care or sa administreze,guvernul ala ce crezi ca face? Face ce zice ala ce i-a pus acolo.
Judecatorii ce crezi ca o sa judece? Ce zice parlamentu.

Daca nici asa nu poti pricepe,atunci esti un om pierdut,ori este prea indoctrinat sa mai poti fi salvat.
Stiu asa gandeam si eu,pai odata ce aia te indoctrineaza de mic copil, daca numa aia vezi, numa aia auzi, ti se pare normal sa fie asa.
Si tot spepri ca las ca vine altul mai bun, vine dar tot naspa este, las ca vine USR laughing vine plus si minus tot speri pana ajungi la 90 de ani laughing dar nimic nu se schimba.

Nu baga nimeni nici o lege pentru ca legile trebuie aprobate de mai multi,nu au sansa asta,plus de asta nu se baga aia singuri in gura lupului,pentru ca si USR si ce mai spui tu is tot talhari,is talhari inca nedescoperiti, care nu-s inca in functie, inca nu is la cioan, nu-s calare pe ciolan sa roada.
Cand or da aia de ciolane si incep sa roada tu crezi ca se baga singur la puscarie? Ori sa isi piarda jobu?

Spui tu sa aiba functii doara daca se reabiliteaza? Nu frate asa ceva nu exista, o persoana c are a avut probleme cu legea, toata viata nu mai are ce cauta in fctii publice.Ala e mort pentru functii de genul asta.

In America asa este. daca ai calcat pe bec, deja dispari din orice fctie publica, nici femeie d e servici nu ai voie, asta toata viata.deci esti terminat total din pct asta de vedere.
Si mi se pare normal,odata ce ai fost prins furand,ce ai facut magarii ce reabilitare ma de unde? Te reabilitezi altundeva,nu pe banii oamenilor,te duci la firme private,lucrezi acolo,in rest nu ai ce cauta in nici un job public.

Tu de ce crezi ca americanii,mai ales politicienii nu-i baga aia la puscarie? Pt ca nu au dovezi,chiair daca unia latra,ca uite a facut a dres,aia is doara gargaragii,ala nu la dovedit nimeni car fi facut magarie,dar nu fac frate,astia stiu ca odata ce este prins pe linga faptul ca esti total pe dinafara pentru fctii publicxe,,ti se ia tot ce ai.

Atentie daca furi in america,ma refer la politicieni, sunt prinsi li se confisca tot ce au, asa zicxe legea aici, pentru ca se considera ca si ce ai furat peste ce ai fost prins tot asa ai facut,

Ce sa votezi ma, talhari, incopetenti laughing

| relian a răspuns:

Asta e tot cea facut bambilici asta,sa anuleze cea facut Trump, ca scosese SUA de la mediu si din OMS, asta lea bagat la loc, plus ca vrea sa pompeze alora miliarde, asta e toata realizarea lui, adica cheltuie in continuare banu cetateanului american pentru rahaturi.

Astea da planuri.Pai tu in loc sa ajuti tara, sa ajuti oamenii, pai tu ce faaci ba bambilici tu dai banu altora? Tu asta comunistu roman pe asta il sustii? Esti slab rau amice, nu mai semaliza.
Bosorogu asta ce voia sa puna masca obligat si pe strada, un incopetent, un dus de acasa laughing
E din asta ce se crede pe mosia lu tacsu del pune careva acolo.Vezi cam asta e diferenta intre america sai restul,iar oameni ca si bosorogu,ori ca partidu ce la pus acolo vrea s-a aduca america linga restul lumii,adica in prapastie,oamenii sa fie slugi, ei sa fie sefi, feudali.

Astia is democratii, asta a facut mereu, asta a incercat mereu sa faca.
Doar ca no sa le mearga, nu aprtoba aia sa mai pompeze miliarde unor lipitori.
Fa o poza cu realizarile astuia si pune l; a tine pe perete laughing marte realizari asa sa scrii sub poza laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

laughing ma dar romanii aia chiar c a indoctrineaza rau de tot populatia.
Trump tinea america pe loc adica?

Referitor la ce arati tu aici,adica articole din presa romaneasca,adica povesti,minciuni,toata lumea stie ca tot globu a fost impotriva lui Trump, absolut tot globu, si toti au mutit cand a fost ales laughing
Dupa toti au dat in el prin orice mijloc, toata elita lumiii, vorbeswc aia cu bani au bagat probabil miliarde in reclame impotriva lui Trump, pana au reusit sa faca ca oamenii sa nu il mai aleaga.
Doar ca oamenii au vazut acum ca au fost pacaliti.

Revin la articolul tau.Trump nu s-a apucat asa dupa ureche hai sa iesim din organizatiile astea Mediu,OMS etc,nici pomeneala.El a adus experti si impreuna au zis hai sa analizam cea facut OMS si ce face si in prezent.
Dar nici nu trebuie experti,se vede si de pe Luna ca OMS n-a facut absolut nimic niciodata pentru nimeni,in afara sa consume banii tuturor tarilor care contribuiau,SUA era,este si acum cel mai mare cotizator catre aceste organizatii.

Atunci Trump a spus daca astia nu fac nimic,noi pentru ce sa le dam bani?
Atentie presedintele nu face c e vrea,el poate lua anumite decizii,dar daca ia o decizie stiu si eu care ar fi gresita, justitia, congresul il poate pune la colt, ii poate anula decizia.

Asa cum s-a intamplat si cu decizia bosorogului de Biden aia ce o daduse catre companii sa le oblige sa nu mai primeasca muncitorii la munca daca nu au vaccin.
Voi acolo nu stiti, ca aia nu va zic asdevarul, dar legea asta a lui Biden urma sa intre in vigoare acu in ianuarie pe data de 4.

Doar ca justitia a analizat decizia bosorogului si-a gasit ca este gresita,asa ca ia anulat legea,l-a trimis la plimbare.
Deci Trump cand a scos america din OMS si de la Mediu justitia,congresu la fel ar fi putut sa ii anuleze decizia,doar daca veneau si aratau ca el nu are dreptate.Dar nu au avut cu ce veni,stai tu linistit ca ar fi venit sigur.
Dupa cum vezi in america functionneaza inca separarea puterilor in stat.
Trump a trimis o echipa de experti,deci nu de politicieni,nu de gargaragii si le-a spus sa verifice si sa studieze ce este cu schimbarile astea climatice,si daca omu poate opri ceva,ori daca poate repara ceva.
Daca cauti pe netu asta o sa gasesti surse care spun clar ca nu se poate opri nici o incalzire,indiferent ce decizii, ce masuri ar lua omenirea.
Au gasit ca in istoria planetei milioane de ani in urma asemenea schimbari au existat tot timpul, iar pe atunci nu era picior de om sa spui ca din cauza omului se intampla.

Deci avand in vedere studiile astea si verioficarile facute sa ajuns la concluzia ca bagi bani de pomana in ceva ce nu poti opri.
Plus de asta, el a spus asa : Daca este sa facem ceva, atunci sa facem cu totii, nu doara unia din noi.Adica legile astea referitoare la clima nu se aplica in cazul Chinei,nu se aplica in cazul Rusie,tarile astea pot sa faca ce vor.

Deci a avut toate astea de partea lui, asa ca a putut sa scoata america din aceste organizatii,sa nu le mai dea bani,pentru ca is bani irositi.
Congresul si justitia nu au avut cu ce sa il impiedice,pentru ca nu ai cu ce,asa c a chestia s-a produs.
Acu a venit bosorogu si a bagat america la loc in aceste organizatii, niste talhari, pentru ca acolo probabil sunt destui oameni deai lor, talhari, astia care ne fura tot timpul, aia sunt cei din aceste organizatii.
Deci ce arati tu eu nu vad nimic rau car fi facut Trump.Si titlu este pompos,una spune in titlu,alatceva se vorbeste mai jos laughing titlu spune Trump emite ordine impotriva surselor regenerabile,dar apoi se scrie de cu totul despre altceva laughing tu ai priceput ceva?

Trezestete oaio ce esti laughing tu nu vezi cum esti manipulat? Adica iti baga cu litere f mamri titlu Trump este impotriva energiilor regenerabile,dar dupa se discuta despre incalzirea globala laughing

Cei asta? Pai iti zic eu ce este. Titlu ala mare este scris asa cu litere mari sati ia ochii,ai citit aia si in rest nu mai,gata deja Trump este ala rau laughing
Dar tu ca o oaie ce esti nu mai stai sa si citesti ce scrie mai departe,gata deja esti indoctrinat.
Arata si tu ce legatura este intre incalzirea globala si titlu ala unde spune ca Trump este impotriva energiilor regenerabile,poti sa arati?

Uite de aia e f usor pentru astia sa manevreze masele,oile va lasati prostiti,nu e de mirare ca tara asta RO e unde este.Ori nu-i de mirare ce se intampla acum in lume,mai toti vor sa oblige pe astia multi si amarati sa se vaccineze,deci vin cu forta laughing cum este posibil asa ceva?

Pui uite este posibil ca si in cazul tau,tu deja ai citit titlu ala,aia e tot,dar mai jos nimic,ori sa te intrebi care este legatura dintre incalzirea globala si energia regenerabila laughing
Trump a scos doara america din acea organizatie,n-a facut altceva,nu s-a dus si-a dat cu bombe,nu s-a dus sa dea in vulcani sa erupa sa creasca poluarea.
Ca sa vezi cum pacalesc astia oile. Daca cineva intreaba ce legatura este,ei vin si zic pai Trump a iesit,este deci impotriva incalzirii globale sau a masurilor luate pentru stopare, ca urmare el nu-i curios de energii alternative laughing deci totu asa pe baza ca ar fi ca ar pati.

Daca vrei ceva de genul daca tu nu mai intri pe TPU, eu deduc ca tea luat politia, gata deja esti la bulau, ai fost prins cu droguri laughing numa povesti, ca asa cred eu

Deci aia n-are a face cu energia regenerabila.Trump nu mai voia sa dea bani la talharii aia, la lipitorile alea pentru ca aia de fapt nu facuse nimic si nici nu fac, nici no sa faca vreodata ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

laughing am scris mesaj in alta parte ce cred eu de tine.Deci dinc e arati tu sa inteleg, ca populatia din america a crescut acu de cand a vebit bosorogu cu 5.7 mil de locuitori,sau ce vrei sa arati?

Aici este de munca,aia ce nu muncesc nu vor,deci poate sa vie si Hristos sa le dea de lucru ca tot no sa munceasca.
Deci locuri de munca create pentru tine anume?
Locurile de munca nu au nici o relevanta,alea nu-s create de presedinte,doara dacca cumva se fac noi farbrici,uzine ertc,Locurile alea de munca poti fi mai multe sau mai putine fctie de perioada cand tinerii din scoala ajung maturi si trebuie sa aiba un job.

Deci asculta ce zic,Biden asta si cu gasca lor de talhari nu-s buni de nimic,demicaratii nicidata n-au fost buni,dintotdeauna au cautata s-a fure, sa faca ilegalitati, sa faca magarii, au gandire de aia de feudal, adica stii prostu c and ajunge sef se crede imparat laughing cam asa gandesc democratii de regula, au o gandire bolnava.
Locurtile de munca sunt aduse de aia bogati care au companii si care si le extind.Nu munceste nimeni la compania lu Biden, asta nici n-are laughing
Sa faci locuri de munca, trebuie sa aduci ceva in tara, Iara Trump a inceput sa aduca, sde cad a fosot el au inceput sa revina firme americane inapoi.Au inceput sa se faca iar aici produse.

In continuare nu-i meritu lu bosorog, ori a democratilor, pentru ca astia nu au idee nici pentru ei, dapai pentru tara sau oameni.
Tu trebuie sa intelegi ca aia care intra intr-un partid anume, au gandire cam la fel ce au membrii acelui partid.
Deci locurile de munca aratate de tine sunt de fapt aduse de Trump Nu de bosorog, asta cred ca nici nu se mai poate imbraca singur laughing e praf

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Copile bati cimpii frau de tot.Trump n-a fost sustinut de nimeni, Trump este miliardar, deci n-a avut nevoie de nici o sustinere din partea nimanui.
Numa timpenii citesti, stiri care dezinformeaza polupatia.
Cauta pe wikipedia si afla cine este si cin e a fost Trump.Deci Trump era cunoscut de demult,faceau show pe la posturi de TV,asta daca nu stiai,deci era o persoana cunoscuta public,ca urmare n-a avut nevoie de sustinerea nimanui si nici sa il bage in fata sa fie cunoscut.

De sustinere financiara nici pomeneala,cum am zis este si era de dinainte miliardar.
Ce a fost cu sustinerea? Sa bagat in partidul republican si aia lau sustinut,adica lau primit sa candideze la presedentie din partea lor,aia e tot.
Dar la un moment dat s-a luat la cearta si cu aia din partid,pentru ca el este o persoana care nu accepta sal conduca altul,aia incercau sa ii spuna ce sa faca,asta chiar de dinainte dea fi ales, in timpul campaniei, iar el le-a spus va dau flit de muste si tintari laughing asa a aia din RO sau de pe unde citesti tu va indoctrineaza numa cu rahaturi.
Trump sustinut de presedintele turc laughing dar cum anume la sustiunut, la sprijinit sa nu cada sau ce anume? Ori i-a dat votul lui laughing doar ca presedintele turc nu are drept de vot in SUA nici sosoaaca ce spui tu acolo, habar nu am cinei sinici Putin.

Deci despre ce desene animate vorbesti flacau? Cand esti miliardar nu exista sa accepti sa ti se dicteze, sa ti se spuna ce sa faci.Deci trump n-a fost sustinut de nimeni,pur si simplu lau ales oamenii ca se saturase lumea de rahaturile democratilor,ca de altfel si acum,or sai mai aleaga bunica,au vazut astia ceau ales pe democrati ce jugodii de oamenii is.

Deci trump n-a fost presedinte sa fie cunoscut,era deja f cunoscut,nu era cunoscut de romani,aia e alta treaba,na vrut sa fie presedinte sa se imbogateasca,n-a fost presedinte sa linguseasca,ori sa isi faca relatii,ori sa ajute partidul ce la propus sa le gfaca favoruri si etc.

Trump este un OM normal asa cum ar fi trebuie sa fie oamenii,nu cu linguseala,nu cu lugu lugu,nu cu manusi,oamenii au nevoie sa fie simpli,sa le spui si sa le dai ce trebuie.

Spui daca eu il sustin pe Trump laughing cu ce sa il sustin omule? Eu is vai mama mea prapadit,poate sa ma sustina el pe mine,asta da laughing sa imi dea ceva malai sa imi fac si eu una alta.
Poate vrei sa spui ca il p[lac pe trump ca om,aia da,iar daca lau placut si sosoaca,turcu si cu rusu aia e fix problema lor,este allegerea fiecaruia sa iti placa de anumite persoane,sa le apreciezi si sa le alegi.

Da eu am fost un votant pro Trump,asa si? Daca ar candita iar,tot pe el las vota,daca asta voiai sa stii.
Si ce am vazut,numa ce am fost pe la tara si am vazut f multi americanii ce locuiesc la tara cred ca lau votat pe trump,am, vazut la multi oameni embleme,chestii cum le mai zife banere cu Trump ce le tin aia si acum la ei la case.
Deci despr ce sustinere vorbesti? Tu vorbesti,ori spui ce altii bat gardurile ca si cum cum turcu rusu si mai stiu eu cine la pus pe Trump presedinte laughing
Tu nu poti gandi cu capu ala? Ca de aia cine ti la pus acolo,ti-a bagat si ceva inauntru, sa gandesti si singur.
Deci daca e sa vii cu ceva chestii, gandeste intii, analizeaza apoi viii si spui, explici, arati.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Va ajunge rău. România pierde oameni pe cale naturala și prin depopulare.
Inflația e 8% iar în 2022 va fi 10%.

| Iote a răspuns:

Cu asta, chiar ai depasit orice limita!

| Mirel4412 a răspuns:

Eu cred ca Romania v a evolua in anii astia, dar nu cum zici tu neaparat. Nu am auzit de cuvantul neo-senior, ce inseamna? Si ce problema ai tu cu plimbatul asta al oamenilor si cu distratul lor, viata trebuie sa fie si serioasa nu numai in chefuri si petreceri.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ai vazut tu cand au creat virusul in laborator? Ai sub 20 de ani, te crezi deschis la minte, dar faci afirmatii de "batrani spalati pe creier". La.i calzirea globala contribui si tu zi de zi, nu trebuie sa fii ipocrit, masinile polueaza, centrala pe gaz polueaza. Lumea e deja controlata, nu vrea nimeni sa ajunga sa o controleze.

| Doru2254 a răspuns (pentru Mirel4412):

15 nave cargo polueaza cat toata industria auto.
Ar mai fi avioanele care nu respecta nicio norma de poluare, centrale pe carbune si pacura care produc 70% din energia electrica in europa ca sa mearga niste snobi cica cu masini care nu polueaza.
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rau. Tinerii din ziua de azi sunt idioti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tineri murdari pe creier.

| chuckmanson a răspuns:

Probabil vom fi aproape de o apocalipsa cauzată de schimbările climatice.

| diabetzaharat a răspuns:

Lucrurile vor ramane la fel. smecherii vor gasi feluri ingenioase sa ramana la putere, saracii vor ramane saraci, oamenii o sa voteze din auzite fara sa se documenteze inainte si tot asa.

singurele schimbari mari posibile ar fi sa fim ocupati de rusi sau sa ne unim noi cu moldova si sa plece rusii din transnistria.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaNoa a răspuns:

Cert este ca multe persoane au o gandire deschisa, e posibil ca dupa 10-20 de ani tinerii de 20 de ani sa fie cu un pas in fata evolutiei pentru ca ne place sau nu sa recunoastem avem o arma care este foarte buna si anume tehnologia mai exact internetul, acum depinde cum il foloseste fiecare, automat daca il folosesti constructiv o sa vezi ceva diferit in viata ca adopti mai multe gandiri.

| Anonim2000288282 a răspuns:

Eu unul cred ca în 5 ani vor pleca 5mil din populația României... ceea ce înseamnă că vom mai rămâne cu 15mil de locuitori in aceasta țară.

Despre cine va conduce țară nu cred ca va fi cineva tânăr la conducere.cel mai probabil cineva 40+ sau 50+..care va avea mentalitate de Comunist.

Ca idee nu cred ca țară asta se va mai schimba în ultimii 20 poate chiar 30 de ani.

Eu aleg emigratul în alta Țară...(cea mai buna solutie)

Iar când voi avea vreo 35-40 de ani și țara asta nu va mai fii asa.voi revenii în Romania

Scz pentru greșeli sau exprimare doar prim puncte