| AlexDorinel a întrebat:

Cum e in India?

Oare cum pot sa traiasca oamenii in asa aglomeratie?
Unii dintre noi ne plangem ca in Romania e aglomeratie cu 80 oameni pe km patrat, dar apoi in India sunt 500 pe km patrat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vecinii lor din Bangladesh o duc cam de 3 ori mai rău. Chiar Olanda are o densitate a populației mai mare decât India, și nu cred că te-ai gândit la asta happy. Doar pentru că ai văzut o poză cu 50 de indieni înghesuiți pe lângă râul Gange, nu înseamnă că așa e peste tot. Și în România dacă faci o poză în metrou la ora 17:00 o să fie o densitate de 2000-3000/km^2. Așa cum și în India sigur sunt destule maidane nelocuite.

| tonyc7 a răspuns:

Nu aglomeratia e problema acolo, ci mizeria!
Mai bine te-ai intreba cum pot trai in mizerie!

| Ron12 a răspuns (pentru tonyc7):

Sunt obisnuiti cu mizeria. Acolo s-au nascut, acolo au crescut...Ca si in Romania cu spaga, coruptia, nepotismul...