| Upz0r3 a întrebat:

Cum este cu spray-urile pentru autoaparare(lacrimogen)? Sunt utile? Cum se folosesc? Trebuie sa ii dai neaparat in ochi?

2 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Sprayurile de auto aparare conform legi 61/1991 nu sunt legale, dar iti pot recomanda unele sfaturi nu iti lua din ala cu pulbere nu faci nimic cu el, aleas bune pentru spatii inchise fara aerisire iti recomand sa iti ei spray la crimogen si sa nu fie pe baza de piper sunt slabe parerea mea, Gazul e cel mai al naiba.Ca sa il folosesti nu trebuie sa dai ne aparat in ochi dar totusi trebuie sa fie la nivelul fetei ca sa fie eficient.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Sunt utile, trebuie să dai în faţă, nu neapărat în ochi însă ţin să-ţi spun că aceasta nu este o chestiune legală.
Deci ai grijă dacă vrei să experimentezi.
Pa-pa.