| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum fac sa ajung in arest la politie doar pentru 24 h fara consecinte dupa? E foarte serioasa intrebarea.

10 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Daca nu ai unde sa stai, te primesc la mine acasă. Cu ocazia asta fac și eu fapta buna pe anul ăsta.

| AnonimFaraPereche explică (pentru GoldenZenith):

Vai ce amuzanti sunteti voi ma, eu chiar vorbeam serios...

| Samariteanul a răspuns:

Fa si tu ceva galagie prin cartier ca o sa se planga rapid oamenii de tine, asa cum au facut cu mine cand am dat prea tare la muzica la boxe si s-au plans vecinii.

| suntserios a răspuns (pentru Samariteanul):

Si ai ajuns la parnaie ca ascultai muzica?

| Samariteanul a răspuns (pentru suntserios):

Nu,dar au vorbit cu ai mei si sunt cam restrictionat la muzica...si daca mai fac odata au zis ca depun plangere impotriva mea.

| Iunix a răspuns:

Cam greu, deoarece pe lângă cele 24 de ore te poți alele şi cu o amendă.
Nu ai unde să stai sau ce?

Te duci la o secție de poliție şi le spui că vrei să stai în arest pentru 24 de ore. Crezi că or să te refuze?

| rater1994 a răspuns:

Tulburarea linistii publice (Nu de la mine ai citit).

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru rater1994):

Nu e suficient, trebuie sa se opuna si legitimarii, eventual agresiv.
Fapte care i-ar aduce consecinte serioase. Va fi probabil ultraj.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Consecinte dupa... ce?

| KlArt a răspuns:

Mergi la secție și roagă-i frumos!