| BrokenAngel22 a întrebat:

Cum fac sa divortez de sotul meu aflat in inchisoare? Cat mai repede?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai repede se divorteaza prin notar sau starea civila, bineinteles daca si sotul este de acord, divortul se termina in cca 35-40 de zile.
Daca nu este de acord singura cale legala este prin instanta de judecata, dar acolo divortul poate dura cca 6 luni - 1 an, mai ales daca se foloseste si o cale de atac a hotararii primei instante.

| gabicoo a răspuns:

Bine! Bine! Divortezi foarte usor la tribunal. Un avocat bun misiune usoara.
Dar ce te faci când iese el de acolo?

| Rihhana1 a răspuns (pentru gabicoo):

Asta nu e treaba noastra, probabil fiecare isi va reface viata.
Eventual ar putea sa ii scrie si o scrsoare in care sa ii explice aceasta intentie.

| gabicoo a răspuns (pentru Rihhana1):

Total gresita chestia cu scrisoarea. Mai rau îl enerveaza.
Vezi tu viata nu e asa simplă. Genul asta de oameni odata intrati acolo devin mai răi decât au fost când erau"afara". Nu poti sti pentru ce a " intrat ".
Cel mai bine ar fi sa-l convinga, in timpul unei vizite "la vorbitor" ca e mai bine pentru el ca ei doi sa se desparta