| Niciunnume a întrebat:

Cum pot sa divortez daca "sotul" meu locuieste la tara si eu locuiesc in Bucuresti cu viza de flotant? Pot sa divortez in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Puteti divorta in aproximativ 30 de zile si la un birou notarial. In acest caz va puteti adresa oricarui birou din raza localitatii unde a fost incheiata casatoria sau unde se afla ultima locuinta comuna. La depunerea cererii de divort, este posibil ca unul dintre soti sa fie reprezentat printr-o procura incheiata in forma autentica. In rest este necesara prezenta ambilor soti. Daca alegeti divortul pe cale judecatoreasca (poate dura mai mult), sotii pot fi reprezentati in instanta de avocat, nefiind necesara prezenta.

16 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Din cate stiu ca poti..deoarece o sa-i trimita sotului instiintarea

| mona a răspuns:

Cred ca poti, cere parerea unui avocat

| вяυηηєттα a răspuns:

Da poti sa dai divort!

| вяυηηєттα a răspuns:

Vorbeste cu un avocat(La justitie)

| raluk27 a răspuns:

De ce ai pus cuvantul sot intre ghilimele?

| Xtadelo a răspuns (pentru raluk27):

Pentru ca nu l mai considera sotul ei...

| raluk27 a răspuns (pentru Xtadelo):

Sau pe sistemul: "a, da, e sotul meu, da nu suntem casatoriti cu acte"

| Xtadelo a răspuns (pentru raluk27):

Pai daca nu ar fi cu acte nu ar mai fi nevoita sa divortezehee hee

| raluk27 a răspuns (pentru Xtadelo):

Eh, am vazut multe la viata mealaughing

| Xtadelo a răspuns (pentru raluk27):

Da ' cati ani ai? big grin

| raluk27 a răspuns (pentru Xtadelo):

25big grin

| Xtadelo a răspuns (pentru raluk27):

Multi inainte!

| raluk27 a răspuns (pentru Xtadelo):

Multumesc la fel!happy (desi eu nu stiu cati ani ai)
Ideea este ca de aproape 3 ani lucrez cu publicul, asa ca.

| Resurrection a răspuns:

Da poti divorta daca esti din Bucuresti dar va trebui sa vina si el sa semneze actul de divort.

| danielcoman32 a răspuns:

Da,poti divorta,indiferent unde se afla sotul tau,sunt niste pasi de urmat,iti trebuie un avocat, daca el nu e de acord cu divortul. daca nu sunt copii minori in cauza, puteti divorta ieftin la primaria unde v-ati cununat, semnati o hartie cum ca sunteti de acord, si in 30 zile totul e gata.

| emmalove a răspuns:

Fa, esti proastaaa, contacteaza-l pe ala, ca fara acordul lui, nu divortezi... ( al sotului tau)