| LanguageMaster a întrebat:

Toate meseriile necesită pentru angajare cazier judiciar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar nu este obligatoriu pentru toate meseriile, de regula este obligatoriu doar in functii publice si pentru cele care atribuie calitatea de gestionar.
Sigur ca unii angajatori pot solicita certificatul si pentru alte meserii decat cele prevazute expres de actele normative.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cazier se cere de la cei care lucreaza cu valori mari (bani, gestiune, acte speciale).

Cei cu condamnare pot ocupa si functii inalte in parlament tongue

| LanguageMaster explică (pentru Bula):

Nu dau nume....Liviu

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Iti spun sincer ca mie mi s-a cerut la un call center spre exemplu, asa ca nu este musai gestiune, bani, chestii de genul, oriunde ti se poate cere.