| anonim_4396 a întrebat:

daca cineva imi stie ipul poate afla unde locuiesc? adica orasul, strada, numarul?

18 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, stai linistit ca nu se va intampla absolut nimic. happy

| Nyghtshadow a răspuns:

Da, se poate destul de usor. Sunt multe siteuri care pot face asta desi unele sunt contra cost.

| ionutz03 a răspuns:

Da se poate afla doar de la furnizorul de internet la care esti tu abonat. Lucrul asta se face doar cu aprobare (ma refer pe calea legala) sau daca ai ceva pile cunostinte la furnizor ii dai ip-ul si imediat se afla orice fel de date legate de titularul abonamentului de internet (asta pe cale nelegala si trebuie sa ai pe cineva in care se risca sa faca lucrul asta deoarece este caz de puscarie)

| Ionait a răspuns:

Depinde. Daca se duce la ISP poate afla asta. Daca face un simplu whois afla doar orasul.

| Eღilia62 a răspuns:

Sper ca nu nail biting

| Eღilia62 a răspuns:

@sshhhhhttttt site-ul ala nu zice corect,imi zice ca-s din Iasi-Pascani rolling on the floor
Am incercat si pe alte site-uri de genu' dar toate zic ca-s din Iasi.
Deci nu cred ca se poate afla unde esti decat cu ajutorul politiei,serviciilor speciale, etc.
Altfel s-ar prinde hackeri, escroci si alti raufacatori mai usor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Si numarul de la pantofi, prenumele bunicilor si distanta de la casa la privata!

| sshhhhhttttt a răspuns:

Normal ca poate afla. Un site de acest gen este
http://www.ip-adress.com/ip_tracer/
iti scrie
tara, orasul, judetul,IP address latitude,IP address longitude,ISP, Proxy, Organization si inca cateva.
deci daca ai facut prostii ar trebui sa fii preocupat :))

| spank17 a răspuns:

Cam da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi serioasa atunci cine ar mai intra pe net nu poate afla ce windows folosesti din ce oras esti ce broswer ai cam atat incearca si tu http://www.ip-adress.com/
http://whatismyipaddress.com/

| Shiva a răspuns:

Ce prostie ai facut?

| DjMud a răspuns:

Dc intrebi?

| WrestlingFan01 a răspuns:

Nu normal ca nu

| Golanasul a răspuns:

Da. cine iti stie ip-ul nu are de unde sa stie unde locuiesti tu si poate sti doar unde locuieste abonatul cu acel ip! daca contractul e facut pe numele lu taicato atuncea cel care stie ip stie datele tatalui tau unde stau etc. daca este facut pe numele mamei la fel.

| SkyIsTheLimit a răspuns:

Da se poate afla asta happy dar este mai greu si din cate stiu iti trebuie mandat sau ceva de genul ( adica nu oricine poate face asta pentru ca serviciul de ISP, de unde ai tu internet, nu poate face publice datele clientilor sai)

| Minnie_8038 a răspuns:

Nu,nu este posibil.

| andrei201824 a răspuns:

Da. Cine iti stie IP-ul iti poate afla locatia exacta ( Orasul, strada si "nr" aproximativ la care stai), iti poate da Flood ( adica sa iti opreasca/blocheze accesul la internet). Si cam atat poate face cu Ip-ul tau, deci mai bine ai grija de el si nu intra pe orice link de la oricine, pentru ca te pot duce pe siteuri care iti vad IP-ul si il "salveaza" incat cel care a facut siteul sa-l vada! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| waldes a răspuns:

Da desigur ca poate! numai ca nu stiu de unde iti site ip-ul!