| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla suma acumulata la fondul de pensii?

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Administratorii fondurilor de pensii private au obligatia sa trimita gratuit fiecarui participant la fondul de pensii o scrisoare ce sa contina contul personal si istoricul comtributiilor pentru anul anterior, precum si situatia fondului de pensii si a administratorului acestuia. Aceasta scrisoare se trimite pana la data de 15 aprilie a fiecarui an.
Exista administratori de fonduri de pensii care ofera posibilitatea verificarii online a contului personal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa suni acolo unde ti se duc banii si vei primi raspunsul, categoric. Poti merge personal si poti intreba, de asemenea.
Eu am primit scrisoarea de care face vorbire miruna-apostol, si pentru ca am avut niste nelamuriri i-am sunat si mi-au dat informatiile necesare.