| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum pot afla tot cazierul unei persoane, toate dosarele penale ale respectivei pers?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O persoana fizica poate obtine doar certificatul de cazier judiciar propriu, nu are dreptul de a obtine cazierul altei persoane. Asa fiind il poti afla doar daca persoana in cauza il obtine si ti-l arata.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-l poti afla cazierul cuiva, doar daca il primesti scos de la persoana in cauza.
Cazierul nu contine toate condamnarile avute, doar pe cele mai recente, care nu sunt prescrise inca.

Dosarele penale recente (de maxim cca. 10 ani) le poti cauta pe internet, pe portalul Ministerului Justitiei.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Bula):

Da, chiar cu site-ul asta lucrez, insa voiam sa aflu toate dosarele penale avute de acea persoana.

| OpreaPetru a răspuns:

Cum pot afla cazieru