| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot da niste oameni cu probleme mentale in judecata? happy

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti da in judecata un site pentru ca nu este o pesoana neutra ori o entitate legala ce este capabila sa dea in judecata sau sa fie judecata.
Poti, in schimb, da in judecata persoana/grupul de persoane care administreaza siteul.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Poate esti suspectata de trolling si conturi multiple, desi ar fi nedrept sa se ia doar de tine, ori poate le esti simpatica si ti le sterg de drag. E bataie de cap sa umbli prin tribunale pentru chestii atat de minore,, la judecatorie se umbla cazuri complexe, cred ca nici nu-ti vor baga dosarul in seama si pe buna dreptate, le pierzi vremea. Mergi inainte si gata, e un sfat cat se poate de prietenesc.

| LPCTSTR a răspuns:

Oamenii cu probleme mintale sunt mai susceptibili a primi sanctiuni usoare pentru actele comise intrucat sufera de o boala mintala.
Daca actul este de fond moral, iti pierzi deja timpul, in judecata dai numai persoanele ce comit acte grave in sens de lege si act fizic, nu moral.

| troleibuz a răspuns:

Nu poti. Daca te duci in instanta si le arati cum injuri ca un taran si iti iei ban intemeiat rad de tine si te trimit acasa in suturi.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Nu am injurat niciodata pe site-ul asta.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa faci un screenshot cu raspunsurile pe care ti le-au sters?

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Exemplu de raspuns sters:
Este nedrept ce se intampla aici.
Fiti corecti si stergeti si cand dau eu raport cuiva care ma jigneste.

Exemplu de intrebare stearsa:
Cat costa si unde trebuie sa merg ca sa imi fac (ca sa mi se faca de fapt) un site? Vreau un site mai simplu, mai minimalist in aspect, dar care sa fie gen cum sunt site-urile Zara sau Bershka. Si sa vand pe el o colectie de haine.

Nu stau sa fac ss la toate, dar oricum mi-au fost sterse postari care nu incalca sub nicio forma regulamentul. Nu contin jigniri, amenintari, nimic.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Dai în judecată persoana/firma care deține site-ul. Așa de mult te supără?