| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa beneficiez de concediu pentru cresterea copilului?

3 răspunsuri:
| bluerose a răspuns:

In ziua nasterii copilului trebuie sa ai 12 luni lucrate, in acest caz beneficiezi de concediu pentru cresterea copilului pana la implinirea varstei de 2 ani.

| cristina_5268 a răspuns:

Beneficiezi de concediu de ingrijirea copilului numai daca ai lucrat minim 12 luni fara intrerupre si ti s-au virat contributiile la stat inainte de nasterea copilului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai loc de munca, dupa concediul prenatal, nasti si apoi intri in cei 2 ani pentru cresterea si ingrijirea copilului.