| ka2 a întrebat:

Cum pot sa aflu daca firma are datorii la stat? (50%-50%), vreau sa o preiau pe toata (el a zis ca renunta la partea lui) dar nu stiu cum aflu de datorii... am fost la admin financiara, dar acolo cozi infernale, nu te baga nimeni in seama... aveti alte variante?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O alta varianta este sa vezi bilantul contabil pe anul 2009 si apoi contabilitatea firmei pe anul 2010(in special balanta de la 31. 12. 2010), daca inca nu s-a incheiat bilantul pe 2010 si apoi documentele contabile pe acest an, pana la zi. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l pe "el" sa ceara un certificat de atestare fiscala de la finante si de la primarie...asta ca sa vezi daca are datorii la stat