| saresipiper a întrebat:

Cum poti da in vileag pe cineva care chiar el ti-a trimis materiale compromițătoare cu dansul? Pot expune psihopati de genul ăsta sau tot eu o incurc dupa aia?!

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai solicitat asemenea materiale le poti da mai departe fara probleme sau il poti raporta/reclama la proprietarul site-ului.

| saresipiper explică (pentru Ioandelasal):

Nu am solicitat, s-a infierbantat iar eu nu am incurajat asa ceva, din contra, i-am zis sa se oprească, si am cam ramas cu traume de ordin psihic. Si e o persoana cunoscuta. Daca dau la ziar...tot eu o incurc?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru saresipiper):

Nu poti combate o infractiune, prin alta infractiune. Nu cred ca vreun ziar iti publica asa ceva.
Singura metoda legala este plangerea la politie.

| saresipiper explică (pentru CodrutElian1990):

Si astea din showbiz care au poze nud cu alte femei, din telefonul lui iubi si le dau la ziar sa se razbune cum pot si scapa basma curata? Inteleg ce zici, si eu sunt pe aceeasi premiza dar realitatea e mereu alta, din cate vad...multe s-au lansat asa la tv, s-au cuplat cu unu celebru, ala avea poze cu fosta lui la fel de celebra la el in telefon, goala, si le-au dat la ziar. Nimeni nu le-a tras la raspundere. Mai exact ce infractiune ar fi?
Inca o chestie, mie mi s-au trimis desi eu ziceam stop, iar cealaltă persoana se simtea dominanta, fiind culmea, excitata de refuzul meu...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru saresipiper):

Daca le-a dat la ziar in poze compromitatoare, iar ele nu au facut nimic, inseamna ca au fost de acord. Cele care s-au lansat la TV tocmai si-au facut reclama.
De pedepsit se pedepseste pornografia.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti raporta postarea, pe site-ul unde a fost expus.
Administratorii ii vor bloca /sterge postarea, eventual si contul lui /ei.

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Pai poate i-a trimis pe whatsapp sau alta aplicatie 'anonimatizata' happy
Dar si acolo poti raporta ai dreptate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce dans? Breack dancelaughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai asa, amindoi sinteti adulti? Daca eu de exemplu vb cu tine pe net si iti trimit brusc si fara ca tu sa imi fi cerut asta, poze cu scula, asta nu e ceva ilegal. Inseamna doar ca sunt imbecil, atita tot.

| saresipiper explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok, si daca esti persoana publica? Eu raman cu traumele, cu insomniile, si persoana respectiva scapă bine-mersi cu fapta asta? Mentionez ca nu le-am solicitat eu, le-a trimis benevol, fiind "infierbantata" persoana.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru saresipiper):

Nu conteaza. Mi se pare o problema absolut puerila. Ti-a trimis careva obscenitati? Ii dai block si aia e. Daca incepe sa te asalteze cu telefoane si de pe conturi false sa iti tot trimita, deja devine hartuire. Ce traume? Ce insomnii? Daca ti-a trimis ceva ilegal, gen sex cu minori sau mai stiu eu ce, atunci ai putea sesiza organele competente, desigur. Altfel, mi se pare o non-problema. Ti-am trimis timpenii, ma blochezi, si viata merge mai departe. Cam aia e...

| saresipiper explică (pentru GabiDumitrescu):

Poate eu nu sunt obisnuit cu chestii de genul, poate tie ti se par normale iar pe mine ma socheaza. Am fost la psihiatru. Sunt pe pastile. Am cheltuit bani sa-mi revin si am dovezi. Lucrurile raman asa?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru saresipiper):

Cine/ce ti-a trimis, frate?