| Bulucea_Mihai_1967 a întrebat:

Cum putem sa rezolvam cu politisti care fac abuz cu unifora, oameni cinstiti nu mai au dreptate? doar cei cu uniforma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand reclami la seful politiei.
Daca esti sanctionat contraventional poti face plangere la judecatoria de care apartine localitatea.
In ambele cazuri trebuie sa ai dovezi ca sunt reale ce sustii, nu castigi nimic daca afirmi ceva fara dovezi.

| Bulucea_Mihai_1967 explică (pentru Ioandelasal):

Ce inseamna dovezi? sa ti pe cineva toata noaptea in casa ca sa vada abuzurile? mama si sotia nu sunt martori? va rog raspuns

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bulucea_Mihai_1967):

Mama si sotia nu sunt martori care sa fie acceptati. Trebuie sa fie neutri, respectiv 2-3 vecini