| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un contract prenuptial? Cui ma pot adresa pentru asa ceva?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Exact. Supersx are dreptate. La noi in tara nu exista reglementarea asta.

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cred ca la un birou notarial pentru a fi legal. Un contract prenuptial stipuleaza ca fiecare dintre cei 2 membri ai viitoarei familii ramane in cazul unui divort cu "averea" pe care a avut-o la momentul incheierii contractului.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca au bibilit-o acum, de cand cu toate raportarile si modificarile la Codul civil, si e ok, nu?! Suntem in rand cu americanii cu asta!

| kh1ss a răspuns:

Mergi la un birou notarial

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunsurile precedenta tradeaza "experienta" in domeniu. Deocamdata in legislatia romaneasca nu e reglementata institutia contractului prenuptial.