| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pedepseste consumul de marijuana?

Răspuns Câştigător
| serban a răspuns:

Legea nr. 143/2000 privind combaterea traficului si consumului ilicit de droguri.
Capitolul II- Sanctionarea traficului si a altor operatiuni ilicite cu substante aflate sub control national
Art.4. Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, cumpararea sau detinerea de droguri pentru consum propriu, fara drept, se pedepseste cu închisoare de la 2 la 5 ani.

1 răspuns:
| anarhistor a răspuns:

Nuuuuuuuu...nu cu puscarie...prea putini ajung acolo.
Se pedepseste cu lucruri mult mai grave cum ar fi calitate scazuta a spermei si cu BOLII PSIHICE multe dintre ele netratabile.
E mai rau decat puscarie zic eu.
Plus ca MAJORITATEA dependentilor din moment de cocaina sau heroina ghici cu ce au inceput? ...hmmmmmm