| anonim_4396 a întrebat:

Cum se stabileste culpa in cazul unui divort?

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Oricum ar fi sa o luam, se lasa cu mizerie. Unul dintre soti trebuie sa demonstreze prin orice mijloace (inscrisuri, martori) ca nu mai este posibila continuarea casatoriei, din vina celuilalt sot. Singurul lucru bun e ca se poate cere ca instanta sa nu motiveze hotararea (numai daca ambii soti sunt de acord).

| mariazet45 a răspuns:

Se aduc martori care declara vrute si nevrute care in final nu vor folosi la nimic, binenteles ca vor si martori de cealalta parte care vor declara contrariu dat fiind ca la divort se accepta martori din familie si e foarte usor da iti convingi mama, fratele sau sora sa minta pentru tine. Apoi instanta isi va da seama de acest lucru si va va divorta din culpa comuna, din vina ambilor parti, in care veti spune ca santeti de acord cu divortu Faceti acest lucru de la inceput pentru nu a pierde timp bani si a distruge reputatii, mai ales daca aveti si copii, toate acuztiile vor fi consemnate in hotarea de divort iar daca peste ani o va citi din intamplare copilu va vedea ca a avut parinti imorali sau mincinosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:7joW6DVMw1YJ:divort.lawcenter.ro/+stabilirea+culpei+in+cazul+unui+divort&cd=1&hl=ro&ct=clnk&gl=ro&lr=lang_ro
http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:D0Rrm0oy7BsJ:...lr=lang_ro
Pentru ca sunt multe situatii de culpa, cu minori, fara, partaj culpa sau nu, aveti linkuri referitoare la.