| kikizzz a întrebat:

Cum trebuie sa completez declaratia daca vreau sa ma duc intai la Supermarket, apoi la farmacie, apoi sa ma deplasez in alt oras? Scriu la locul/locurile deplasarii Supermarket/Farmacie/ si orasul? in ordinea in care le efectuez? Vreau sa le duc bunicilor mancare si niste pastile

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa treci in declaratie locurile unde te deplasezi, in ordine in care treci pe la ele. Este intemeiat motivul cu bunicii, cu exceptia cazului ca domiciliul lor este intr-o zona de carantina, cum sunt Suceava si Tandarei in prezent.

| kikizzz explică (pentru Ioandelasal):

Pe ruta Craiova - Filiasi ma deplasez

| Eugen80 a răspuns:

Nu ai voie in alt oras daca nu ai o motivatie buna. Recomand sa intrebi un echipaj de Politie ca sa nu iti iei amenda si sa-ti confiste masina!