| MelindaVictoria a întrebat:

Ce as putea scrie in declaratia pe proprie raspundere fara sa risc amenda daca vreau sa ma deplasez la casa bunicilor unde nu mai locuieste nimeni intr-un sat izolat unde e o zona mult mai sigura, dar nefiind neaparat o urgenta? Multumesc!

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ce vrei tu nu reprezinta o urgenta
Nu te incadrezi in motivele din declaratie.
Doar acelea sunt acceptate de autoritati.
Deci, stai acasa daca nu vrei amenda!

| Simpatic a răspuns (pentru danbnz):

Dupa vorba stai acasa arata ca-ti pasa, ce **** de tara in care trebuie sa iesi cu declaratie, pai aia din WuHan de unde a pornit totul ies din casa fara declaratie, pesemne ca la noi e mai grav de avem nevoie de documentewinking
O tara de prosti condusa de chiori!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gindeste te ca acea declaratie o faci pe proprie raspundere, deci daca minti in declaratie te poti alege cu închisoare, asta vrei? Stai acasa ca nu arde nimic la țară. Ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

Să scrii că faci lucrări agricole.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista zona "mult mai sigura" la naiba in praznic unde ajunge o salvare in o mie de ani si mai ales ca zici ca e zona izolata... astia care erau la ciordit pe afara si au revenit in tara crezi ca vor prada orasele unde e politie si armata sau zonele izolate?

| gabicoo a răspuns:

Te încadrezi la punctul ăla cu lucrările agricole!

Răspuns utilizator avertizat