| Andreasx a întrebat:

Cum trebuie sa procedez la chestionarele auto pentru cat b de pe siteul oficial dprciv, sa imi arate cu verde raspunsul corect si cu rosu ce e gresit astfel incat sa imi dai seama care era corect(sa imi arate pana sa trec la urmatoarea intrebare).Am inceput sa fac si imi arata sus ca e raspuns gresit dar nu inteleg nici care era corect ca ma baga la urmatoarea intrebare.Trebuie sa fac vreo setare de undeva?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In pareta de sus iti scrie corecte cu verde si gresite cu rosu "corect 2 gresite 1" spre exemplu iar la sfarsitul chestionarului iti spune daca esti respins sau admis si unde ai gresit la ce intrebari.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut, dupa rezolvarea chestionarului iti va arata care intrebari le-ai gresit, si care e raspunsul corect. In timpul chestionarului, arata cu verde "Raspunsuri exacte" si cu rosu "Raspunsuri gresite". Nu poti seta nimic.

| Andreasx explică (pentru m1dn1gh7):

Un prieten mi-a spus ca ii arata imediat dupa ce selecteaza, pe raspunsuri nu sus la intrebari gresite si exacte.Mie nu imi arata nimic la sfarsit ce am gresit cum spui tu, scrie ca am picat si ma obliga sa ies fara alta optiune.Le fac pe laptop nu pe aplicatie.

| cosmavirgil a răspuns:

Puteti sa intrati pe www.drpciv-teste.ro
e un site nou care are teste cu indicii si explicatii, teste pe capitole si teste asemanatoare cu cele de la drpciv. pentru invatare consider ca este mult mai util.
mult succes!